Суспільство

У Вінниці діти зібралися у табір толерантності

6 грудня 2010, 10:47

У Вінниці в рамках святкування річниці Конвенції Організації Об’єднаних Націй з захисту прав дитини представники Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Представництва ЄС в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрили дитячий табір толерантності.

Табір працював три дні з 19 по 21 листопада 2010 та проходили під гаслом «Вас повинні поважати. Ким би ви не були». Він об’єднав разом дітей від 14 до 16 років, які є членами Дитячого парламенту та представляють різні соціальні групи та різні форми сімейного виховання (діти з родин, усиновлені, з обмеженими можливостями, діти-біженці, сироти).

Робота табору толерантності була спрямована на соціалізацію: діти в ігровій формі дізналися про права дитини, толерантне ставлення один до одного та як поводитись без жорстокості. За допомогою різних творчих заходів протягом трьох днів діти виготовляли відео-кліпи та театральні вистави. Тепер, після завершення табору, діти можуть стати тренерами з прав дітей для своїх однолітків. Вони можуть поділитися здобутим досвідом в школі та вдома, а також заохотити однокласників об’єднати зусилля.

Заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді і спорту Світлана Толстоухова зазначила: «Сімейна політика нового уряду спрямована на підтримку інституту сім’ї, адже кожна дитина заслуговує на родину і має виховуватися у родині. Тому ми заохочуємо всі можливі форми створення родини: біологічні діти, усиновлені діти, прийомні діти, або ж поєднання всіх цих варіантів».

Зі свого боку менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга, зазначила: «Я щиро вірю, що зміни у проблемі з домашнім насильством, гендерною нерівністю та захистом прав дітей будуть дієвими тільки тоді, коли рушіями змін будуть безпосередньо діти, чоловіки та жінки. За допомогою таких таборів діти зможуть дізнатися про свої права, повагу та толерантність. Поділившись цими знаннями з однокласниками, друзями та навіть родичами, вони також стануть просвітянами».

Табори організовуються в рамках Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» у співпраці з обласними державними адміністраціями Києва, Хмельницького, Львова, Вінниці та Житомира, а також Міжнародної громадської організації «Школа рівних можливостей».

Пані Юкіе Мокуо, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні додала: «Такі табори можна вважати доповненням до діяльності ЮНІСЕФ, яка спрямована на дітей. Діти – це майбутнє України. Ми маємо захищати дітей та їхні права. Всі діти мають однакові права. Ми також маємо допомогти їм стати відповідальними дорослими».

Ольга 15 років, сирота, яка живе у Вінниці: «Я хвилювалася перед тим, як їхати до табору. Але це фантастика, коли ти знаходиш нових друзів, спілкуєшся з ними та дізнаєшся щось нове про свої права, толерантність, повагу та веселишся! Ми багато чим займалися: слухали тренінги, лекції, дебатували та творили. Я щаслива та пишаюся своєю роботою!»

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі