Місто

У Вінниці готують «лікарню» для безнадійно хворих

12 березня 2015, 13:43

 12 березня в. о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов в рамках традиційного об’їзду міста перевірив як проходять ремонтні роботи хоспіса, який розташований у складі 3-ї лікарні, по вулиці Маяковського.

Хоспіс призначений для надання населенню міста цілодобового паліативного лікування, медико-психологічної реабілітації, соціальної і духовної підтримки пацієнту і членам його родини. Створення хоспісу для Вінниці є досить значимим, адже, дотепер у Вінниці на 370-тисячне місто його не було.

Хоспіс зможе приймати 23 хворих. Всього планується встановити 11 двомісних палат та одну одномісну. В кожному блоці буде встановлено окремий санвузол і душова кімната. Планується також встановити молитовню для пацієнтів і родичів.

Головний лікар міської клінічної лікарні № 3, Дмитро Фостаковський розповів що зроблено під час ремонту.

«На поверсі планується зберегти палату інтенсивної терапії та операційну у разі потреби надання невідкладної допомоги хворим. На сьогоднішній день замінені всі вікна, очищені стіни від штукатурки, знесені старі перегородки і демонтуються нові. В принципі за статистикою 23 місця має вистачити для надання допомоги приблизно 280 особам на рік», - розповів Дмитро Фостаковський.

Обслуговувати пацієнтів будуть лікарі-терапевти, лікар-психотерапевт та медсестри.

«Це відділення матиме важливе значення для безнадійно хворих, які будуть тут знаходитися, яким потрібна особлива увага, умови і ставлення. На хоспіс в минулому році було виділено 3 мільйона 200 тисяч гривень. Розпочали роботу в середині грудня 2014 року і планується до кінця року закінчити», - розповів виконуючий обов’язки мера Вінниці Сергій Моргунов.

Орієнтовний початок роботи хоспісу - 1 січня 2016 року.

Довідка

Госпіс або хоспіс — медичний заклад, в якому перебувають важко хворі з прогнозованим летальними наслідком. Головна мета перебування пацієнта в хоспісі — покращення останніх днів життя пацієнта, полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та членів його родини.

Паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лікарня хоспіс 
Матеріали по темі