Місто

У Вінниці готують до запуску твердопаливну і газову котельні, які забезпечать теплом і гарячою водою цілий мікрорайон. Фото

4 жовтня 2018, 13:27

 У Вінниці на вулиці Зулінського завершують будівництво твердопаливної котельні та реконструкцію газової. Проект реалізують у співпраці із Швейцарією. Це дозволить забезпечити мікрорайон гарячою водою і теплопостачанням протягом всього року.

Комплекс твердопаливної котельні, що включає обладнання потужністю 3,3 МВт, склад трісок, ваги, зовнішні інженерні мереж та благоустрій, буде поступово підключений до мереж реконструйованої газової котельні. Це збільшить виробництво теплової енергії майже до 17 MВт.

Фактично твердопаливна котельня працюватиме до мінус 5 градусів морозу. Далі – тепло в оселі подаватиме газова котельня. Її реконструкція коштувала понад 14,5 мільйонів гривень та близько 1,16 мільйони швейцарських франків.

«Ми встановили найсучасніше обладнання, яке є сьогодні на ринку. Готовність 97%. Залишилися роботи по налагодженню. З 10 жовтня можемо розпочати запуск, тому опалювальний сезон стартує вчасно», - зазначає директор «Вінницяміськтеплоенерго» Сергій Бульбас.

Міський голова Сергій Моргунов наголошує, що впровадження проекту дозволить значно зекономити використання блакитного палива.

«Економія на рік – 3,6 мільйони кубічних метрів газу і на 5 мільйонів кубічних зменшення викидів СО2 в атмосферу. Це достатньо серйозні показники. До того ж, суми у платіжках вінничан також будуть меншими», - говорить посадовець.

Комплекс котелень обслуговуватиме 79 багатоповерхівок, 2 дитячих садочки 2 школи та лікарню на Київській.

У Вінниці паралельно виконували роботи із заміні теплових мереж по вулиці Київській (всього 9 кілометрів). Там жде облаштували 68 індивідуальних теплових пунктів.

Нагадаємо, щ 1 лютого у Вінниці по вул. Зулінського розпочали будівництво новітньої твердопаливної котельні. У рамках проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Зулінського - Київської», майже два мільйони швейцарських франків на це виділили з Швейцарської Конфедерації. Також залучено 29 мільйонів гривень з місцевого бюджету.

 

Вінниця.info

Теги: будівництво 
Матеріали по темі