Суспільство

У Вінниці мужнім «кіборгам» вручили відзнаки «За оборону Донецького аеропорту». Фоторепортаж

26 січня 2018, 10:00

 25 січня у Вінниці вшанували захисників Донецького аеропорту. В будинку Офіцерів близько сотні «кіборгів» отримали відзнаки «За оборону Донецького аеропорту». Нагороди також отримали волонтери.

Легендарна оборона летовища українськими військовослужбовцями, що тривала 242 дні забрала життя сімох наших захисників із Вінниччини. Протягом 2014–2015 років особовий склад зведеного загону з числа добровольців-військовослужбовців Повітряних Сил Збройних Сил України «Дика качка» виконував бойові завдання по обороні позиції «Зеніт».

Всього наш край під час неоголошеної війни втратив 212 земляків.

«Кіборги» витримали, не витримав бетон. 21 січня близько 10 години ранку підрозділам довелося прийняти важкий бій. На протязі 8 годин контактного бою вдалося втримати позицію в повному оточені. Противник поніс важкі втрати, був відкинутий від позиції. Нажаль, в тому бою загинули наші бійці. Приблизно з 19 січня коли відбулася перша спроба штурму шахти «Бутівки» і був знищений Путилівський міст і по 3 лютого ми втратили, нажаль, близько 34 військовослужбовців зведеного загону і зведеного підрозділу. Вічна пам'ять таким Героям, які не жаліючи себе поклали тіло і душу за честь, свободу і незалежність нашої України», - згадує один з «кіборгів».

Під час заходу бійці згадували ті страшні часи, які відбувалися в Донецьку, командир зведеного загону Богдан Бондар розповів звідки взялася назва «Дикі качки».

«Ми три дні намагалися прорватися на позицію. В ніч на 29 число нас накрили «Градами», ми втратили техніку, спорядження, практично усі особисті речі, теплий одяг. На наступний день ми все таки змогли зайти на позицію. Практично через тиждень волонтери нам принесли демісезонні куртки, на них були нашивки, ніби польський прапор. Вже на наступний день Інтернет «гримів», що на «Зеніт» заступив польський спецназ. І, власне, через те найманців військові називають «дикими гусьми», ми стали «дикими качками». Чому «качками»? Ну ми ж не просто військові, а авіація» - розповідає командир.

Для повної зали Захисників влаштували концерт. А в холі облаштували фото виставку та експозицію зброї, уламків.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info


Теги: кіборги аеропорт оборона 
Матеріали по темі