Суспільство

У Вінниці на 99-річницю Бою під Крутами пройде півтисячний марш

24 січня 2017, 18:25

29 січня о 16 год. у Вінниці від пам’ятника Михайлу Коцюбинському стартує масштабна хода. Очікують, на 99-річницю Бою під Крутами зберуться щонайменше 500 людей.

«Йти будемо до арки у Центральному парку. Дорогою запалимо «фаєра». На місці проведемо віче. Ходу на пам'ять про загиблих героїв ми проводили практично кожного року. Вони були не такими масштабними. Цього року до нас вирішили приєднатися багато людей. Запрошуємо і всіх бажаючих», - розповів Вінниця.info співорганізатор акції  Олександр Яремчук.

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне.  Це за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бій Ктути Вінниця хода 
Матеріали по темі