Місто

У Вінниці на площі Могилка літак підняли на постамент

26 жовтня 2017, 09:47

Вранці 26 жовтня у Вінниці на площі Костянтина Могилка почали монтаж літака «Міг-15». Літак закріплюють на верхній точці металевої конструкції, яка за задумами архітекторів імітує слід від польоту.

«Сьогодні з 7-ї ранку ми почали монтувати літак. Працює дві «вишки», кран і близько 10 працівників субпідрядної організації ТОВ «Сармат». Ми плануємо до кінця дня провести всі роботи по монтажу літака: зварювання, укріплення. Сьогодні він вже буде стояти на постаменті», - говорить директор департаменту капітального будівництва Ігор Кравець.

Вінничани дивлячись на металеву конструкцію під постамент зазначають, що вона не зовсім безпечна, так як по ній «екстремали» зможуть вилазити до літака.

«Навесні ми обшиємо металеву конструкцію пластиком, тому по цій конструкції лазити не будуть», - відмітив І. Кравець.

На площі залишилось встановити лавки, урни, перголи, висадити дерева, кущі і провести асфальтування. Частину робіт продовжать наступного року.

Варто відмітити, що розпізнавальних знаків на літаку немає. Раніше були пятикутні червоні зірки, які зафарбували, але українську символіку не нанесли.

Нагадаємо, 21 жовтня літак «Міг-15» після реставрації повернули на площу Костянтина Могилка.

Як відомо, бойовий літак МіГ-15 було встановлено у Вінниці в 1969 році. Під час реконструкції площі, яку перейменували в честь Героя України Костянтина Могилка, в жовтні 2016 року літак зняли з постаменту та вивезли на вінницький авіаційний завод, де його почистили і пофарбували. Червоних зірок на оновленому літаку вже немає.

Реконструкція постаменту під «Міг-15» затягнулась в часі, проект дещо переробляли, так як запропоноване спочатку архітектурне рішення не можливо було реалізувати. В серпні цього архітектори оприлюднили перероблений проект. 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: літак площа постамент 
Матеріали по темі