Місто

У Вінниці на Старому місті є храм з майже 300-річною історією. Фотофакт

10 лютого 2016, 13:50

 Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми розповімо про старовинний храм Святого Миколая, що на Старому місті за адресою Маяковського 6.

Свято-Миколаївський храм збудували у 1746 році на місці більш давнього. Це була дерев’яна, тризрубна, трибанна, побудована без жодного цвяха, церква, виконана у стилі українського бароко. В радянський час в ній розміщувався філіал Вінницького краєзнавчого музею. Зараз храм належить Українській православній церкві Московського патріархату.

Якщо вірити старовинній легенді, перша церква на місці сучасної Свято-Миколаївської постала у ХІІІ ст., коли у цю місцину, рятуючись від монголo-татарської навали, прийшли двоє монахів із Києво-Печерської лаври: Микола та Володимир. У нічному видінні їм явився святитель Миколай, що сказав встановити хрест та церкву. Змайстрували її біля схилу гори, на якій височів перший Вінницький замок, закладений ще наприкінці XIV ст. князем Федором Коріатовичем. Через певний час церкву спалили поляки. Та городяни на її місці звели нову, свідченням чого є напис на одвірках південних дверей будівлі:

«Старанием ктитора Антона Постельника во имя Отца и Сына и Святаго Духа Аминь. Сооружился храм сей Святителя Христова Николая року Божия 1746 месяца апреля 11 дня».

Нинішній храм споруджений майже 270 років тому, і на сьогоднішній день є найстарішою а

втентичною дерев'яною будовою міста.

Поряд - дзвіниця, розташована, як і в типових церквах українського типу, окремо від церкви.

1903 рік

 

1968 рік

 

1984

 

 

План церкви

 

2012

 

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра Кумбарі, Архів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій. Дослідили історію легендарної вінницької вежі. І про той час, коли через остів ходили трамваї. Про незвичайний готель у центрі міста, який зник через катакомби, зміни на вінницькому «Парижі». А також як за півтора століття Вінниця змінила 4залізничних вокзали. В центрі Вінниці затаївся столітній «будинок-корабель». На землях жіночого монастиря звели будинок з вежею. Також ми розповіли про будинок в центрі Вінниці, де боролися з пияцтвом. Найстаріший житловий будинок Вінниці розташованих у самісінькому центрі міста. Розкрили таємниці Вінницької психлікарні. Розповіли про бункер на схилах Південного Бугу, що перетворили на храм. Не менш цікавими були факти про «Шоколадний будинок» у центрі Вінниці.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: храм 
Матеріали по темі