Суспільство

У Вінниці навчання порятунку людей на льоду провели із зануренням у крижану воду

17 січня 2017, 15:58

У Вінниці правилам порятунку людей на льоду майбутніх рятувальників навчали безпосередньо на практиці. На станції рятувальників, яка знаходиться по вул. Івана Богуна на березі Південного Бугу, провели показовий «нещасний» випадок. Водолаз Євген з майже трирічним стажем роботи, стрибав у заздалегідь прорубану ополонку. Звідти його витягали колеги.

Євген також демонстрував, що необхідно робити, коли нікого поряд немає.

«Раптом людина провалиться під лід, перше, що необхідно запам’ятати, це спокій. Його, звичайно, важко втримати у несподіваних ситуацій, але, необхідно. У холодній воді важко дихати. Тому зайві рухи, у шоковому стані, просто можуть погубити. У крижаній воді можна пробути до семи хвилин. Якщо стає однозначно зрозуміло, що ніхто на порятунок не прийде, то варто визначити, де найміцніша частина в ополонці. До неї повернутися спиною, і спираючись на неї обережно намагатися вибратися. Рухи мають бути нерізкими. Більш схожими на похитування», - каже Євген.

У загальній кількості водолаз пірнав у воду чотири рази. Стверджує, для показу зовсім не готувався та не закалявся.

«Пірнати, навіть у крижану воду, це моя робота. Крім того, на мені володарний костюм, який використовується виключно у холодний період. Він не пропускає холод. Під ним у мене куртка та термобілизна. А закалююсь я раз на рік. 19 січня на Водохреща пірнаю у воду. Здоров’я надає на цілий рік», - зауважує Євген.

За словами рятувальників, на сьогодні Південний Буг покрила кірка льоду на 22 сантиметри. Він може витримати навіть, якщо річку будуть переїжджати танком. Температура води + 1-2 градуси.  

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рятувальники Вінниця лід 
Матеріали по темі