Місто

У Вінниці не обрали проект реконструкції площі перед «Книжкою». Головний архітектор розповів, чому

1 листопада 2018, 15:49

 У Вінниці планують реконструювати площу імені Василя Стуса. Щоб вибрати найкращий варіант проекту, міська рада оголосила конкурс серед архітекторів. Заявки на участь подали 17 осіб, але роботи надіслали тільки п’ятеро. При чому, жодна з них не відповідала вимогам.

Про це 1 листопада розповів журналісту Вiнниця.info головний архітектор міста Олександр Рекута.

«Конкурс визнано таким, що не відбувся. Ні одна робота не задовольнила поставлених цілей. Журі розглянуло ескізи, обговорило і прийшло до висновку, що серед них немає претендента на першу премію. Тому погодилися, що між всіма учасниками розподілять третю премію (60 тисяч гривень – ред.), для заохочення», - говорить посадовець.

Міська рада оголосить повторний конкурс, отримати нові роботи від учасників планують весною.

Чому не підійшли подані проекти

«Задача по площі Стуса непроста. По-чесному, навіть для великих умів у сфері містобудування», - зізнається Олександр Рекута.

За його словами, простір має повністю змінити свій вигляд і функціональне призначення. По-перше, «притягувати» до себе людей, щоб їм хотілося там відпочивати. По-друге, трансформуватися у територію для концертів.

«У нас є два завдання. Зробити площу такою, щоб там хотілося гуляти. Не просто пройти, щоб потрапити в «Книжку» чи транзитом на іншу вулицю. Сьогодні там немає за що оку зачепитися. Пусто. Має бути функціональне зонування різного характеру. Щоб було цікаво всім: дітям, дорослим…

У той же час, площа повинна стати великим публічним простором для проведення заходів, концертів. Вони відбуваються нечасто, кілька разів на рік, наприклад, в День міста», - пояснює головний архітектор.

Отож, для майбутніх конкурсантів завдання залишаться незмінними – створити простір для дозвілля з можливістю трансформації у концертну площадку. До того ж, передбачити створення фонтану.

Нагадаємо, що Вінницька облрада вже прийняла рішення про демонтаж «Дошки пошани» біля «Книжки».

Площа В. Стуса розташована майже в центральній частині м. Вінниці, в історичній місцевості, яка відповідно до мапи міста 1915 р. мала назву «Слов'янська сторона».

З 2002 року в східній частині площі розташована пам'ятка монументального мистецтва місцевого значення «Пам'ятник В. Стусу – українському поету та правозахиснику».

Загалом благоустрій площі комплексно проводився ще за радянських часів при будівництві багатоповерхової адміністративної будівлі «Книжка» та обласної філармонії. На площі застаріле покриття із залізобетонних плит, газони, ліхтарі.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця 
Матеріали по темі