Суспільство

У Вінниці незрячі люди виготовляють електротехніку, яку купують в країнах Європи. Фоторепортаж з УТОСу

21 серпня 2017, 17:33

 У Вінниці на учбово-виробничому підприємстві УТОС створюють електронасоси, електрокип’ятильники, плитки електричні та електросушарки для взуття. Продукцію купують не тільки українці, а й за кордоном. Тут в місяць виготовляють близько 4500 насосів, кип’ятильників 50 тисяч, тенів для електроплит 15 тисяч.

Про це Вінниця.info розповів головний інженер Володимир Третяк. Він і провів екскурсію підприємством, яке знаходиться на вул. 600-річчя, 9.

«Наше підприємство призначене для реабілітації та допомоги інвалідам з вадами зору, щоб вони  відчували себе потрібним суспільству. У нас молоді зараз дуже мало працює, середній вік 40-45 років. Близько 75 % виробництва займає виготовлення насосів. Найбільше людей з вадами зору працюють на дільницях електрокип’ятильників.

На сьогоднішній день ми виготовляємо електронасоси побутові, вони вібраційного способу дії, призначені для подачі води з свердловин, криниць, для поливу, для забезпечення приватних котеджів водою. Ми виготовляємо 5 видів насосів. Ще ми робимо електрокип’ятильники побутові, потужністю 0,7; 1,0; 1,2; 1.5 і 2,0 квт, електроплитки, а також тени до них. Електросушарки для взуття та електро вилки для своїх виробів.

Основних цехів у нас є чотири. На першому поверсі у нас ремонтно-інструментальна служба та виробництво гумово-технічних виробів. На другому поверсі підприємства виготовляють електрокип’ятильники. На третьому виробляємо електроплитку, сушку для взуття і там розміщені дільниці гальвано покриття і фарбування. На четверному поверсі хімічна обробка деталей після ливарного виробництва, яке знаходиться на першому поверсі. Також тут відбувається монтаж насосів, заливка, вакуумне просочення, зборка, регулювання і упаковка», - каже головний інженер.

За словами Володимира Третяка на підприємстві працює 55% людей інвалідів. Якщо робітник з вадами зору не може працювати на певному обладнанні, то для нього спеціально облаштовують місце та умови для комфортної роботи. На даний час на підприємстві не вистачає робітників з інвалідністю.

«Обладнання у нас з 70-х років. Правда у 95-97-х роках на «Маяку» на «Терміналі» та на інших підприємствах ми скуповували різне обладнання, що могло б пригодитися у виробництві, все що могло піти на металобрухт і доводили все до ладу. На цьому ми зараз і працюємо», - зазначає Володимир Третяк.

 

Директор підприємства Георгій Удовик, розповів, що працює на учбово-виробничому підприємстві УТОС 270 людей. Певний час у підприємства були проблеми зі бутом товару, оскільки непорядні організації під видом вінницької фірми робили підробки та продавали їх споживачам.

«Наші насоси купують в Україні, а також ми поставляємо закордон у Сербію та Хорватію. Раніше насоси купували поляки, румуни і німці. Потім китайці проникли на наш ринок під нашим брендом, зробили продукцію трохи дешевшою, але якість гірше. Ціна зіграла свою роль і ринок перемкнувся на Китай і практично 3 роки ми не змогти пробитися в Європу. Є такі фірми, які під нашою маркою виготовлять насоси і це нам дуже і дуже шкодить. Але згодом люди побачили, що продукція китайська дешева, але вона погана і почали знову брати нашу. Ми знову відновили роботу з сербами і хорватами. Зараз насоси виготовляємо на повну потужність»,  - каже директор.

Про процес створення насосів від поставки сировини і до фасування розповів головний інженер Володимир Третяк.

«Спочатку ми отримуємо сплав алюмінієвий, потім деталі відливаються на форми. В нас є три ливарні машини. Після цього вони потрапляють на механічну обробку, вібраційну обробку, полірування, фарбування, ґрунтовка катафорезом і порошком. Коли всі деталі готові, вони поступають на 4 поверх, там вже робиться котушка, монтаж, шнури припаюються. Потім йдуть на заливку смолами, компаунд. Все протягом доби застигає і потім вже береться якорь, шток, на нього збираються гумові вироби і вже йде процес регулювання. Коли ми досягаємо паспортних даних і всі перевірки нанос проходить, то йде маркування, заводський номер вибивається, ставиться паспорт, гарантія і упаковується насос в коробку», - каже інженер.

Журналіст Вінниця.info побував на підприємстві, щоб показати вінничанам, як незрячі люди створюють електроприлади для всієї України та Європи.

Дільниці виготовлення електрокип’ятильників

 

 

 

 

 

 

Дільниці виготовлення насосів

 

 

 

 

 

Так виготовляють вироби з гуми

 

 

 

Дільниця виготовлення тен

 

 

 

 

 

Лабараторія

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: утос насоси 
Матеріали по темі