Політика

У Вінниці обговорили виборчі системи місцевого рівня та відсотковий бар’єр

18 квітня 2017, 17:05

 18 квітня у Галереї «XXI» у Вінниці відбулися публічні дискусії «#ВиборчаРеформаChallenge». Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем ( IFES) та вінничанами обговорили перспективи проведення повноцінної виборчої реформи в Україні.

Під час заходу старший радник з юридичних питань IFES Денис Ковриженко розповів про переваги та недоліки існуючих у світі виборчих систем, про можливості та виклики щодо впровадження в Україні пропорційної виборчої системи з відкритими списками.

Зокрема, основними перевагами відкритих списків, на думку експерта є: пропорційність, вплив виборця, внутрішня конкуренція, партійна демократія, широта вибору та можливість оновлення еліт. З-поміж недоліків було названо складність адміністрування, надмірну конкуренцію, послаблення партійної системи, складність для виборців, відсутність фракційної дисципліни, регіоналізацію та питання представництва жінок.

Під час дискусії депутат Вінницької міської ради Олександр Парвадов закликав експертів звернути увагу на виборчу систему для місцевих виборів.

«Теперішня система місцевих виборів хороша лише тим, що може бути використана при підготовці нового закону з відкритими партійними списками для вибору народних депутатів України. На місцеві рівні потрібно повертати мажоритарну виборчу систему. Повертатися до «мажоритарки» у тому вигляді, якому вона зможе забезпечити відсутність придбання голосів виборців, тобто її потрібно удосконалювати», - зазначив Олександр Онисимович.

Результати обговорень в регіонах будуть систематизовані та надані на розгляд робочій групі з реформування виборчого законодавства, керівництву ВРУ, лідерам фракцій та народним депутатам.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вибори ОПОРА обговорення 
Матеріали по темі