Економіка

У Вінниці подорожчає холодна вода. Нові тарифи передали на затвердження до Нацкомісії

26 квітня 2018, 10:14

 На вінничан очікує чергове підвищення тарифів на воду. «Вінницяоблводоканал» опублікувало протокол обговорення, на якому йшлося про зміну вартості послуги. За інформацією підприємства, громадяни могли надсилати свої пропозиції щодо нових цін з 21 березня по 4 квітня. Однак жодного зауваження установа не отримала.

Централізоване водопостачання подорожчало на 2,21 грн. за кубічний метр. Водовідведення – на 1,73 грн. Послуга централізованого водопостачання з використанням внутрішньо будинкових мереж зросла на 2,22 грн. Водовідведення з використанням внутрішньо будинкових мереж – на 1,72 грн. за кубометр. Всі зміни вказані без урахування ПДВ.

Згідно розрахунків, нові змінені планові тарифи складають:

На централізоване водопостачання – 8,32 грн. за метр кубічний (без ПДВ)

На централізоване водовідведення – 5,54 грн. за метр кубічний (без ПДВ)

На послугу з централізованого постачання холодної води – 8,55 грн. за метр кубічний (без ПДВ)

На послугу з централізованого водовідведення – 5,67 грн. за метр кубічний (без ПДВ)

За формацією підприємства, на зміну тарифів вплинули такі основні фактори:

  • Зростання тарифу на електроенергію призвело до збільшення витрат на електроенергію з 66,6 млн.грн. до 70,8 млн.грн. або на 6,3%.

  • У зв’язку зі зміною мінімальних гарантів й оплаті праці та оптимізацією шатної чисельності працівників в окремих підрозділах підприємства збільшуються витрати на оплату праці з 55,5 млн.грн. до 81 млн.грн.

  • Зросли витрати на хімреагенти з 31,4 млн.грн. до 33,4 млн.грн. або на 6,4%.

  • Витрати на паливно-мастильні матеріали зросли на 19%.

  • Податки та обов’язкові збори зросли на 71,4%.

Обговорені і затверджені тарифи передали до НКРЕКП.

«Надати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики на комунальних послуг протокол проведення КП «Вінницяоблводоканал» відкритих обговорень з питань щодо необхідності зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, на послугу з централізованого постачання холодної води і централізованого водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) для споживачів КП «Вінницяоблводоканал» на 2018 рік», - йдеться в протоколі засідання.

Вінниця.info
Теги: тариф 
Матеріали по темі