Місто

У Вінниці показали проекти перетворення парку «Хімік»: будиночки на деревах, фонтани і «штучний ліс». Фото

15 грудня 2018, 16:58

 15 грудня три команди архітекторів, з Одеси, Києва та Вінниці, презентували своє бачення перетворення парку «Хімік». На розроблення проектів урбаністи мали три тижні. Під час роботи керувалися шістьма принципами, які визначили фахівці: парк є локальним, а не загальноміським; цінністю є дерева, можливість відпочинку і свіже повітря; акцент на здоровому способі життя; об’єкти в парку мають виконувати потреби різних вікових і соціальних груп; парк є місцем комунікації та інтеграції людей; повинен мати власну ідентичність та бути унікальним.

Київська командна (Олена Орап, Ірина Циба) пропонує приділити увагу головній алеї. Облаштувати газони і зелені насадження. На території парку розмістити вуличні меблі з можливістю відпочивати а спілкуватися вдвох, поодинці або групами, сидячи, стоячи чи опираючись на об’єкти парку.

Також у планах – оригінальні навіси «Штучний ліс», частина з яких захищає від сонця, інша  від дощу. У проекті також йдеться про перетворення залишків фонтану на «сухий» світловий водограй.

Одесити знавали свій проект «Хімія соціальних зв’язків». Команду представляють: Євген Чернат, Дар’я Боровик, Ганна Чернат, Анастасія Варваріна. Урбаністи пропонують змінити вигляд головної алеї із прямої на більш гнучку. Так, на їх думку, люди матимуть більше простору для прогулянок, спілкування і менше поспішатимуть.

Згідно презентованого проекту, біля паркану, що праворуч від входу, розмітиться спортивна зона – турніки, бігова доріжка й територія для катання на велосипедах, скейтах чи роликах.

Родзинкою стане велика, протяжка «лавка добросусідства». Об’єкт буде невисоким, а місцями  в рівень землі.

Між деревами пропонують розташувати вуличні меблі у формі хімічних формул, що можуть використовуватися як конструкції для дитячих розваг. Чашу від колишнього фонтану хочуть перетворити на місця для сидіння, а в середині залишити каміння, що там є. Це, на думку, одеситів символізуватиме саме перетворення парку і нагадуватиме, з чого все починалося.

Команда вінничан (Ольга Білоус, Роман Вікулов та Любов Колосова) запропонувала переосмислити план парку, поділивши на окремі локації за допомогою кущів різної висоти й виду.

Майданчики для дітей розташувати у безпосередній близькості, щоб батьки могли одночасно слідкувати за старшими й меншими чадами.

Цікавим елементом мають стати будиночки на деревах – туди нескладно піднятися, а спуститися можна за допомогою гірки. Також вуличні меблі у формі капсул.

Передбачена система невеличких фонтанів.

Команди матимуть ще 10 днів на фіналізацію своїх робіт, щоб 26 грудня надіслати їх Інституту розвитку міст. Напрацювання ляжуть в основу проекту «Хіміка». Розпочати оновлення парку мають влітку 2019-го. Першу частину реконструюють за 3 мільйони гривень. 

Вiнниця.info

Теги: парк 
Матеріали по темі