Суспільство

У Вінниці показали світлини Героїв. Останню експозицію «Погляд АТО: 1000 облич» митець продемонструє в Кремлі

15 січня 2018, 17:00

 У Вінниці відкрилася виставка житомирянина Леоніда Шрайбікуса «Погляд АТО: 1000 облич». На заході присутні вшанували хвилиною мовчання тих захисників України, які загинули.

В залі представлено близько 120 фотографій учасників АТО з різних міст України. Серед світлин є й фотографія вінничанки Світлани Бевз. Вона служила в батальйоні «Айдар», була командиром зенітного розрахунку. Вінничанка прийшла на відкриття виставки з легендарною собакою Баді.

Леонід Шрайбікус розповів, що до Вінниці він привіз частину своєї колекції, проект продовжується і він ще в процесі збору саме 1000 світлин. Фотовиставка подорожує Україною, а потім фотограф планує її повезти в Росію.

«Велика шана загиблим героям. Сьогодні презентую близько 120 світлин, до 500 є вже в електронному вигляді. Ще не сфотографував 1000, проект продовжується. Коли фотографую хлопців, вони звичайно, згадують сумне, але й згадують веселі моменти. Дуже приємно їх збирати і бачити як вони радіють, як на них звертають увагу. Для мене герої усі хлопці, які були в АТО, є в нього орден чи ні за подвиги, це немає різниці.

Фотосесії проводжу зазвичай десь на природі, бажано, щоб був зелений фон, щоб не на фоні будівель. Фотографую тих, хто або на ротації або демобілізовані

Є дав собі завдання і пообіцяв хлопцям, що про вас дізнається увесь світ. Фотовиставка подорожує Україною поки що, потім буде закордоном і остання експозиція буде в Москві в Кремлі, хай побачать росіяни наших Героїв», - каже пан Леонід.

 

За словами житомирянина, спочатку він планував зробити 100 фотографій, але потім вирішив тисячу.

На відкритті виставки Леонід Шрайбікус презентував книжку свого 65-річного земляка Ярослава Марищенко. Книга «Україна у війні» присвячена 25-річчю 95 бригади і присвячена бойовим подвигам солдатів і офіцерів.

Художник також виготовив фотоальбом у вигляді календаря. Він їх дарує учасникам АТО.

Виставка експонується до 31 січня у відділі мистецтв ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх).

Перша частина світлин 5 грудня у Міжнародний День волонтера вже експонувалася у Вінниці в обласній філармонії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Теги: герої фото світлини 
Матеріали по темі