Місто

У Вінниці показали золоту колекцію мікроскопічних фігур: лелека на голці і прапор, як волосина. Фоторепортаж

28 серпня 2018, 17:00

 У Вінниці в музеї моделей транспорту відкрилася виставка мікромініатюр Сергія Тєтєріна. В добірку вінничанина близько 50 унікальних робіт, які можна побачити тільки під мікроскопом.

В новому музеї експонується 13 ексклюзивних мистецьких робіт створених з золота, міді, сталі, пластика. Планується, що експозиція періодично оновлюватиметься та діятиме на постійній основі.

Під збільшувальним склом - лелека, який стоїть на вушці голки, «Риба-меч», що розмістилася на гачку, прапор України на монетці… Все це роздивитися можливо тільки під мікроскопом, наприклад, фігурка крокодила має такі параметри - 0,8 на 3 мм., цирковий тюлень - 1,5 на 1,5 мм, качка з каченятами 0,5 на 0,8мм та 1 на 2 мм…

36-річний вінницький майстер мікромініатюри Сергій Тєтєрін розповів журналісту Вiнниця.info, що над однією роботою працює від одного тижня до місяця. Чоловік створює вироби вдома.

«Для створення своїх виробів в більшості випадків я використовую золото, інколи пластик, дерево, мідь. Наприклад, у роботі, де прапор розміщений на монетці, кожна смужка стягу по товщині дорівнює одній волосині», - каже вінничанин.

Свої роботи майстер продає, періодично його витвори купують в експозиції музею в США. Митець зізнається, що в Україні не дуже цінуються такі роботи.

Основною роботою Сергія є вінницька музична школа. Чоловік там налаштовує музичні інструменти, а створення мініатюр -  хобі.

Таких хист і талант до міні-шедеврів чоловік перейняв у дідуся. Михайла Маслюка у радянські часи знали як майстра, який підкував блоху, створив фотоапарат розміром з горошину, і маленькі книги, одна з них – томик Олександра Пушкіна, в якому вигравірувано уривки з віршів поета, розмірами 0,8×0,4×0,2 мм. Вченими цю книгу було визнано, як книгу–пилинку, тому що за їх підрахунками, таких книжечок в маковому зерняті вмістилося б шістдесят штук. 

«Коли мій дідусь Михайло Маслюк був у поважному віці, мені було всього 10 років. Тоді він хотів, аби ми з братом продовжили його справу, дід був дуже відомим майстром мікромініатюри. На той час ми не проявили до цього ніякої уваги і на жаль, усі таємниці своїх робіт він, як кажуть, забрав з собою на той світ.

Серед найпопулярніших робіт - підкована блоха, багато майстрів робили схожі роботи. Але дід не просто підкував її, а й на кожну лапку прикріпив цепок, а в кінці закрив на ключик із замком, який працював.

Після смерті дідуся, десь через 5 років, мені захотілося взяти до руки мікроскопа і щось створити. Створив я свою першу роботу у 2001 році, тоді закінчував музичне училище. Взяв радянську копійку, і з задньої сторони на стрічках написав імена та прізвища усіх дев’ятьох людей, з якими я навчався. Зверху написав Вінницьке музичне училище», - згадує вінничанин.

При житті Михайло Маслюк всі свої роботи залишав у музеях України та Росії. У сім’ї онука роботи не збереглися.

Вінничанин Сергій Тєтєрін зізнається, що має багато задумок, найближчим часом він ще здивує своїми мініатюрними шедеврами. Його мрія - створити у Вінниці музей мікромініатюр.

 

Нагадаємо, 27 квітня 2018 року у Вінниці на вулиці Соборній, 64 відкрили єдиний в Україні музей моделей транспорту. На відкриття був запрошений представник Книги рекордів України Ігор Підчібій, який зафіксував рекорд, а саме 5037 моделей транспорту.

Вiнниця.info

Теги: золото міні тєтєрін 
Матеріали по темі