Суспільство

У Вінниці презентували Сусідську варту, людей просять повідомляти про порушення

27 квітня 2017, 17:36

27 квітня у Вінниці презентували унікальний для України проект - Сусідська варта. Мешканцям міста пропонують повідомляти правоохоронцям про правопорушення, які вони помітять.

Наше місто обрали через те, що маємо найбільшу кількість ОСББ, їх 500-т. З цієї цифри до проекту вже приєдналися 14-ть. Для цих мешканців навіть проводили спеціальні тренінги на основі досвіду Канади, США, Молдови та Естонії. Там це діє вже близько 30 років.

«Це в першу чергу взаємодія суспільства, громади, з правоохоронними органами. Це не такий проект, який хтось асоціює з режимом репресій при Радянському союзі. Як це буде виглядати? Якщо у дворі ліхтар не працює. У цьому можуть збиратися люди та розпивати там алкоголь, або вживати наркотики. Коли буде працювати Сусідська варта, люди напряму будуть телефонувати на лінію «102». Ми будемо виїжджати. Це має бути набагато ефективніша робота. Кожен 20-й житель Вінниччини за рік хоч раз дзвонить на лінію «102». Така статистика. Тому, безперечно, проект перспективний», - каже керівник Патрульної поліції Вінниці Редван Усеінов.

Задоволені проектом і дільничні офіцери.

«Вінниця швидко розбудовується. З’являються нові райони та масиви. Після того, як реорганізувалися, дільничних офіцерів поменшало на 40%. Тому співпраця з громадою має досить велике значення для громадської публічної безпеки», - зауважує Андрій Синявський, керівник дільничними офіцерами Вінниці.

Представники ОСББ сподіваються, що спільно з жителями зможуть допомогти як правоохоронцям, так і Вінниці.   

«Мешканці можуть слідкувати за квартирами, коли сусіди поїхали. За тим, що відбувається у дворі. Не потрібно лізти в бійку, а викликати поліцію. Благоустрій території. Якщо дбають про свою територію, то не буде бажання світити. Від стихійних злочинців. Своя безпека та дітей», – Ельвіра Мрясова голова правління ОСББ Вінниччини.

Вінничани ж зауважують, ідея їм подобається.

«Ми переїхали до Вінниці з Миколаєва. Я ніколи в житті не викликала поліцію. Але почула про Сусідську варту. То й думаю, а дійсно, ми частенько проходимо повз чогось неправомірного. Хтось боїться, хтось байдужий, хтось просто поспішає. Але ми маємо бути активними. Тоді швидше запанує порядок», - каже Ольга Павлівна, прізвища не називає.

 Сусідська варта діє на території всієї Вінниці.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця варта сусідська 
Матеріали по темі