Культура

У Вінниці презентували унікальний «Кобзар» з автографом Тараса Шевченка. Фото

19 жовтня 2018, 12:08

17 жовтня у приміщенні Вінницького обласного художнього музею відбулась презентація виставки «Автограф». Центральним об’єктом на виставці був примірник «Кобзаря» та підписом Тараса Шевченка. 

Про це повідомляє сайт Вінницької обласної державної адміністрації.

Тематичну цілісність виставки в образотворчому контексті вибудовують картини видатних живописців ХІХ століття, авторів хрестоматійних полотен Костянтина Трутовського, Лева Жемчужникова, Івана Лося та художника нової епохи, епохи  соціалістичного реалізму, Михайла Дерегуса. «Тарас слухає кобзаря», «Тарас з кобзою над Дніпром», «Шевченко серед селян» – промовисті назви полотен, що ілюструють драматичні сторінки біографії славетного українця.

Виставка «Автограф» зацікавить майстрів пензля та мистецтвознавців, стане винятково цінним наочним матеріалом для працівників освітньо-виховних закладів у справі вивчення життєвого шляху Тараса Шевченка, знайде щирий відгук у шанувальників його літературної і живописної спадщини, адже жодне споглядання в Інтернеті, навіть найдетальніша візуалізація, не замінить реальної зустрічі з унікальними речами та творами мистецтва.

Триватиме виставка до 6 листопада поточного року.

Видання збірки було здійснене у 1860 році в Петербурзі за фінансової підтримки відомого цукрозаводчика, мецената Платона Симиренка, з яким Шевченко познайомився під час однієї з подорожей Україною і який виділив на видання 1100 рублів. До книги увійшов портрет Тараса Григоровича та 17 літературних творів. Через умови жорсткої  цензури серед них не було однак головних революційних  поем «Сон», «Кавказ», «Єретик», а  також вірша «Заповіт». Їх надрукували  у Лейпцигу окремою книжечкою для нелегального поширення на теренах Росії.

Вінниця.info, фото – сайт Вінницької ОДА

Теги: виставка презентація автограф 
Матеріали по темі