Суспільство

У Вінниці презентували вишиту карту-рекордсменку, яка проїхала понад 16 тисяч кілометрів. Фото

12 листопада 2018, 15:45

 12 листопада у Вінницькому національному технічному університеті представили карту України.  Це мапа-вишиванка, розміром три на півтора метри, яка рік мандрувала країною по всім регіонам. До її створення долучилися  7206 людей, які зробили понад 600000 хрестиків.

«Всеукраїнська акція стартувала з ініціативи небайдужих мешканців Борщівського району на Тернопільщині. Вони просто зібралися вишивати карту України. Але знайшли підтримку та ініціативу з інших регіонів. А це зі всіх областей країни. Був складений маршрут. Мапа сама їздила від одного куточка країни до іншого. Десь маршрутками передавали, десь поштою її відправляли. І стала символом єдності. Побувала і в Ризі, де знаходиться наше посольство», – розповів Вінниця.info Донат Мельник, координатор події на Вінниччині.

 У кожному регіоні місцеві вишивали ту частину карти, де знаходиться їх область.

«Там, де знаходиться Крим, то вишивали переселенці», – додав Донат Мельник.  

Сам координатор вміє вишивати, але торік не встиг долучитися через велику кількість бажаючих вінничан. За приблизними підрахунками, вишивали карту близько півтисячі людей. Аби всім вистачило місця, кожен міг здійснити по 2-4 хрестика.

«Вразило те, скільки до вишивання карти приєдналося студентів. З якою серйозністю вони до цього поставилися. І серед бажаючих було багато хлопців. Це також вразило», – підкреслила Світлана Воловодюк, заступник директора культуро-мистецького та просвітницького центру  ВНТУ.

Вишита карта поповнила національний рекорд, як мапу, яку створювали по найдовшому маршруту. Це понад 16 тисяч кілометрів.

До Вінниці карту привезли із Житомирщини, далі повезуть до Хмельницького.

Вінниця.info

Теги: рекорд карта вишиванка 
Матеріали по темі