Культура

У Вінниці проведуть дводенний фестиваль сучасної музики. Організатори розкрили головні сюрпризи

1 лютого 2018, 16:44

 17-18 березня для вінничан та гостей міста відкриються двері у світ сучасної музики в рамках фестивалю Contemporary music days in Vinnytsia. Глядачі побачать 4 новаторські та ексклюзивні музичні проекти, створені видатними митцями сучасності. Кожен проект буде супроводжувати виняткова і неповторна візуалізація.

«Фестиваль Contemporary music days in Vinnytsia – це нове обличчя Форуму молодої музики «Барви музики ХХ століття», який протягом 16 років знайомив вінничан із кращою авангардною музикою України та світу, - розповідає директор Contemporary music days in Vinnytsia, заслужена артистка України Ірина Френкель. - Провести не просто ребрендинг, а повний перезапуск, ми вирішили тому, що сучасна музика вже давно вийшла за рамки виключно авангарду. Якщо раніше ми мали справу з музикою ХХ століття, то за ці 17 років виникли нові музичні течії ХХІ століття, з’явилися нові надзвичайні імена, які працюють у принципово нових жанрах та манері. Це вже не просто нова, а новітня музика! Її краса та розмаїття, глибокий та багатогранний світ щороку будуть представлені на нашому фестивалі».

Програма фестивалю Contemporary music days in Vinnytsia-2018 продумана так, аби кожен глядач отримав максимум насолоди та вражень.

Сюрпризи концертної програми

17 березня о 18.00 у концертній залі Вінницької обласної філармонії відкриє фестиваль музичний проект «MARIOLOGIA».

Глядачі почують першу в Україні сучасну музичну інтерпретацію давніх літургічних григоріанських піснеспівів, а також оригінальне застосування незвичних комбінацій голосів та інструментів (ударні, арфа, гобой, співочі чаші, ножиці, скляні кулі тощо).

Сакральні тексти, фантастичне виконання, сміливі композиторські експерименти, креативний відеоарт та відкриття глибинного змісту сучасної академічної музики - проект «MARIOLOGIA» ламає стереотипи та відкриває нову сторінку сучасної академічної вокальної ансамблевої та хорової музики!

Це спільний проект знаменитого вокального ансамблю сучасної музики ALTER RATIO (Київ) і чотирьох українських композиторів, що здобули славу та визнання у Європі. Максим Шалигін (Україна/Нідерланди), Святослав Луньов (Україна), Максим Коломієць (Україна/Німеччина) і Олексій Ретинський (Україна/Австрія) європейській публіці відомі, у першу чергу, як композитори інструментальної, електронної і кіномузики.

Для проекту «MARIOLOGIA» вони створили сучасні оригінальні музичні композиції на тексти традиційних літургічних григоріанських піснеспівів («B.V.M. Antifone»).

Робота над проектом тривала більше року. Композитори ставили перед собою завдання «озвучити» тексти в дусі сучасності.

17 березня о 20.00 вперше вінницькі глядачі побачать феєричний світломузичний концерт-перформанс «Нити Шоренкова» знаменитого композитора, піаніста-віртуоза Максима Шоренкова. Живий дотик майстра до ниток народжує чарівну магію звуку.

Максим Шоренков є лауреатом безлічі всеукраїнських і міжнародних конкурсів та премій, а також незмінним піаністом та композитором популярного шоу «Х-Фактор».

18 березня о 18.00 - ексклюзивний гумористично-авангардний проект «хвилина реклами».

«Отбеливатель звука», «Мама — купи!», «Спам», «Кофе пати», «Lambor-Джiнi», «Diamante Momento», «Рай для настоящих сурикатов», «Rol-Ex», «Карикатура», «Беруши», «… Тончайших пальцев белизна»… Креативні назви творів самі говорять за себе: буде не тільки несподівано, а й весело і неймовірно цікаво.

Проект «Хвилина реклами» - це ексклюзивна подія в музичному житті країни. Вперше, спеціально і на замовлення ансамблю нової музики «Рикошет» (Київ), яким керує світило авангардної музики України Сергій Пілютіков, відомі академічні композитори написали рекламні ролики до продукції відомих вітчизняних і закордонних фірм, однак, в авангардному, академічному розумінні.

У проекті беруть участь не тільки музиканти ансамблю, але й артисти театру. Серед виконавців концерту глядачі побачать учнів театрального відділення Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька».

Грандіозним закриттям фестивалю 18 березня о 20.00 стане ексклюзивний показ україномовної сценічної постановки всесвітньовідомої мімодрами «Історія солдата» одного з найпотужніших представників світової музичної культури ХХ століття Ігоря Стравінського.

Глядачів чекає синтез музики, театру і танцю.

«Історія солдата» - це музична драма для читця, трьох танцівників та інструментального септету, у якій порушуються основні грані людського життя, які стосуються кожного: любов, вартість буття, вир спокус багатства та влади, громадські і моральні обов’язки, життєві цінності…

Балетна постановка у супроводі інструментального ансамблю змушує співпереживати цю «маленьку» історію про те, як головний герой продає душу дияволу, закохується та, намагаючись перехитрити чорта, програє йому.

Інформаційний центр фестивалю – у бібліотеці імені Тімірязєва

Всі концерти Contemporary music days in Vinnytsia -2018 пройдуть у залі Вінницької обласної філармонії (Хмельницьке шосе, 7). У глядачів є можливість придбати мультиквиток, що буде перепусткою на всі концерти фестивалю.

Також окремо можна придбати квиток на будь-який із бажаних концертів. Квитки доступні онлайн на сайті bilet.vn.ua.

Телефон фестивалю: (0432) 690-025.

Вінниця.info

Теги: фестиваль 
Матеріали по темі