Суспільство

У Вінниці провели навчання бійців служби «101»: показали катера і рятували «потопаючих»

26 червня 2017, 13:43

26 червня аварійно-рятувальний загін провів навчання по рятуванню людей на водних об’єктах з використанням плавзасобів. Під час навчання відпрацьовано 3 надзвичайні ситуації. Для спасіння людей використовують катер на повітряній подушці «Марс 700», аероглісер та рятувальні човни.

«На сьогоднішній день більше 18 осіб у Вінницькій області загинуло на водних об’єктах. Це питання щорічно актуальне. Найчастішою причиною потерпання на воді – це людський фактор. Часто люди перегріваються, не розраховують свої сили, люблять вживати багато алкогольних напоїв і забувають про міри безпеки. Ми впевнені в тому, що наші навчання допоможуть нам оперативніше реагувати і швидше надавати допомогу», - розповідає Олександр Вдовик, тимчасово в.о. начальника загону надзвичайного призначення.

Рятувальниками відпрацьовано 3 ситуації, які найчастіше виникають при відпочинку на водних об’єктах:

1.Рибалка перекинувся з човна у воду;

2.Людина, яка тоне через необережність;

3.Відпочиваючому стало погано під час купання;

Якщо ви побачили потопаючого? – негайно викликайте 101. Якщо є змога і ви впевнені в своїх силах, то спробуйте дістати утопаючого і надайте йому першу домедичну допомогу. Однак обовязково потрібно викликати швидку допомогу.

«Перша домедична допомога надається потерпілому або на плавзасобі, або на березі. Спочатку потрібно перевірити пульс, також можна перевірити зіниці ока чи вони реагують на світло. Якщо немає пульсу і зіниці не реагують, то потрібно діяти швидко, а головне обережно. Для початку робиться штучне дихання рот в рот. Після цього непрямий масаж серця, на 1 вдих 15 натискань грудної клітини. Його потрібно робити обережно, щоб не зламати ребра потерпілому, натискати треба на 1,5-2 сантиметри. Після цього перевіряємо пульс, якщо відсутній, то повторюємо всі процедури», - додає  Олександр Вдовик.

Нагадаємо, що 12 червня на Вінниччині втопився рибалка.

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рятувальники Вінниця бійці ДСНС служа 101 катера потопаючі на воді 
Матеріали по темі