Місто

У Вінниці провели політичний мітинг - вимагали виборів за новим кодексом

15 травня 2018, 11:30

 15 травня представники 10 політичних партій вийшли з мітингом до Вінницької обласної ради. Таким чином місцеві партійці приєднались до всеукраїнської акції «Ні!» виборам за законом Януковича» на підтримку виборчої реформи, яка передбачає перехід до пропорційної системи з відкритими регіональними списками.

10 політичних партій і громадських об’єднань підписали звернення до депутатів обласної ради з проханням звернутись до Верховної ради з вимогою негайно прийняти вцілому проект Виборчого Кодексу. Під зверненням підписались партії «Самопоміч», «Батьківщина молода», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Визвольний рух», «Рух нових сил», «Європейська партія України», «Укроп», «Сила людей» та ГО «Центр UA».

«У нас є виборчий Кодекс, який пройшов перше читання. Потім було надано більше 4 тисяч правок від депутатів і нажаль, на робочих групах, на комітатах все так і залишилося.

Ця акція закликає стимулювати наших депутатів все ж таки опрацювати. Ще все реально встигнути до літа, щоб всі комітети розглянули усі правки, аби проект запустити на друге читання і все ж таки прийняти його. Хотілося б стимулювати депутатів, тому що з самого початку виборчий Кодекс прийняли 302 депутати, 5 фракцій. Проголосували в першому читанні 226 людей. Усі переживають, як пройде друге читання.

На місцях ми хочемо показати народним депутатам, що ми теж підтримуємо виборчу реформ, всі розуміють її важливість.

Це важливо, тому що будуть відкриті регіональні списки. Це депутати, яких ми будемо бачити і знати. Потрібно вже відходити від мажоритарки, тому що всі знають, що це підкуп. Треба відходити від закритих списків, тому що це тільки реклама і біг-борди.

Будуть запроваджуватися відкриті списки, буде добре збалансоване гендерне співвідношення», - говорила під час мітингу регіональна координаторка ГО «Центр UA» Данілова Олена.

 

 

 

 

  

 

Вiнниця.info

Теги: реформа кодекс 
Матеріали по темі