Місто

У Вінниці пустили на маршрут новий трамвай і показали наступний. Фоторепортаж

2 вересня 2016, 14:42

 2 вересня у Вінниці вийшов на маршрут новий «трамвай майбутнього». Це унікальна розробка транспортної компанії, що пристосована для пересування людей на візках та мам з дітками. Створювали його півроку на базі чеських вагонів КТ-4SU. Vin Way обладнали низькополою вставкою, камерами спостереження і кнопками, що відчиняють двері.

Трамвай можна по-праву назвати рекордсменом, адже його довжина – 31 метр, на сьогодні – це найдовший транспорт Вінниці, салон якого вміщує 300 громадян.

Про це розповів директор Вінницької транспортної компанії Микола Форманюк.

«Він має 31 метр і 300 чоловік може проїхати одноразово. В трамваї також «повний привод» - задня і передня частини автономні. В трамваї є кондиціонер водія. Замість педалей – джойстикові управління салоном. Раніше були тільки зовнішні, але тепер ми поставили і внутрішні камери на всіх сходах. Ми додатково зробили ще одну опцію: якщо людина потрапляє між двері, то вони не закриваються і не тиснуть, а легко відчиняються», - сказав начальник ВТК.

Микола Форманюк і Сергій Моргунов

Сьогодні у Вінниці працюють над модернізацією ще двох трамваїв. Один з них випустять на маршрут через місяць-півтора, інший – до Нового року.

«Другий трамвай проходить сьогодні тестові випробування, на які потрібно буде місяць або півтора. Тоді його сертифікують. Після отримання всіх документів він буде теж запущений на маршрутну мережу міста Вінниці», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Ліворуч - Сергій Моргунов

Під час запуску Vin Way керівники області і міста відзначили грамотами і грошовими преміями 25 найкращих працівників, що втілювали «трамвай майбутнього» в життя.

«Я вам щиро дякую! Це ще одне здійснення мрії нашої. Ми з дівчатами мріяли сісти в трамвай. Ну можуть нас занести чисельну чоловіки, а отак просто заїхати раніше було ніяк. Тепер нам просто відкинуть пандус і можна заїхати, виїхати самостійно. Тепер не потрібно збирати сильних чоловіків, які тебе занесли б і винесли.

Трамвай дуже гарний, безпечний, сучасний. Дякую вам, що ви вклали стільки зусиль. Європа тут у нас. І ми можемо цим пишатися», - зазначила голова ГО «Гармонія» Раїса Панасюк.

Раїса Панасюк

Керуватиме транспортом Світлана Кучеренко. Саме вона ночами тестувала новенький трамвайчик. Жінка зізнається, що вагон дуже довгий, тому водієві треба бути ще уважнішим.

Світлана Кучеренко 

 

Наступний трамвай. Вийде на маршрут через місяць

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: транспорт 
Матеріали по темі