Суспільство

У Вінниці Сашко Лірник подарував книжки з своїми казками, які внесуть до шкільної програми

11 травня 2017, 13:39

У Вінниці з благодійним концертом виступив легендарний казкар Сашко Лірник. Акція пройшла за ініціативи українців, яки живуть в Італії.  

«Щойно повернувся з зони АТО, куди їздив до наших бійців, не міг відмовити у радості поспілкуватися з вінницькими дітками. Особлива радість у тому, що отримав запрошення від українців, які живуть нині в Італії. Ми домовилися, що можна внести трішки казки у життя малечі. І вже під час гостювання виникла іде»,  - розповідає Лірник.  

Вінниця перше місто з п’яти по Україні, де проходить подібна акція.

«Ми проводимо aкцію, в якій хочемо подaрувaти діткaм трішки рaдості тa посмішок. Серед п’яти міст-учaсників, не могли оминути і Вінницю. Ми – це групa однодумців «Подaруй усмішку». Хоч і живемо в Ітaлії, aле любимо свою Бaтьківщину. У березні цього року групa aмaторського теaтру «La compagnia dei genitori» вдруге зa 3 місяці дaлa блaгодійну вистaву, усі виручені кошти вирішили передaти для укрaїнських дітей. Спільно з Іриною Луць, вирішили витрaтити для онкохворих діток», - розповідaє Вінниця.info оргaнізaтор зaходу Оксaнa Трaпaні-Гaденко, зaсновник міжнaродної блaгодійної групи «Подaруй посмішку».

10 травня у Вінниці Лірник завітав у дитячий будинок «Гніздечко» та онкологічне відділення Вінницької  обласної дитячої клінічної лікарні.  

«Для нас Сашко Лірник – символ чогось казкового. Ми з дітьми постійно його дивимося по телебаченню. І коли почула, що Сашко приїде до Вінниці, то  для себе дала мотивацію, що хочу побачити цю цікаву людину. Коли спостерігала за його виступом,  ще й подумала, у житті він ще яскравіше виконує вже знайомі для кожного казки. Ви б бачили, як реагували сонячні дітки, коли він їх кликав виконувати ролі у «Рукавичці», «Колобку». Малі так самовіддано грали зайчиків та ведмедиків! А дітвора з онкологічного диспансеру! То взагалі було таке поєднане відчуття радості та болю. Сльози на очах. Зрозуміло, що ці дітки з своїми батьками переживають дуже скрутні часи. Для них відтворення казки може принести дуже сильний заряд позитиву, який допоможе долати хвороби», - розповіла глядачка Юлія Щербань.

З Вінниці Лірник вирушив до Кіровограду. Каже, його часто запрошують на різнопланові акції. 

«У молоді роки я жив з родиною в Мурманську. Після завершення Морської академії в Одесі, мене направили на північ колишнього Союзу. Коли вів своїх дітей до дитячого садочку, щоб вони знали українську мову, я їм дорогою розповідав казки, співав етнічних пісень. Мене навіть називали найспівочішим батьком. Бо поки я їх перевдягав, то не припиняв щось цікавеньке розповідати. Біля нас утворювалися коло слухачів. Всім було цікаво послухати. Трішки пізніше, у Мурманську, вирішив зайнятися бізнесом. І навіть став доларовим мільйонером. У мене було все. І в якийсь момент, цього мені стало зовсім непотрібно. Кинув справу, житло, перебрався жити в Україну. Відчув, що можу займатися творчістю, яка буде цікавою та корисною для людей. Від початку військової агресії на сході нашої країни, я часто їжджу на передову. Підтримую хлопців, як можу. І словом, і ділом. Більшість грошей, які заробляю, я віддаю на потреби бійців», - пояснив Олександр.

З собою Лірник привіз десяток книжок, які написав власноруч.

«Не міг більше з собою взяти, адже всі розкупили. Але виникла ідея в вінницькими волонтерами започаткувати проект «Подаруй дитині казку». Якщо збереться три десятки бажаючих придбати книжки для діток з лікарень, дитячих будинків, діткам загиблих, чи просто хворим малим, ми б могли тоді зробити нове замовлення на друкарні», - продовжив казкар.

Вінниця.info стало відомо, що у найближчий час казки Лірника внесуть до шкільної програми.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця Сашко Лірник 
Матеріали по темі