Місто

У Вінниці стартує «Бюджет громадських ініціатив»: збільшили фінансування і змінили графік подачі проектів

14 березня 2017, 14:25

 У Вінниці стартує «Бюджет громадських ініціатив». Цьогоріч конкурс має декілька нових змін, що стосуються як періоду подання заявок, так і голосування. На реалізацію всіх проектів мерія виділяє 7 мільйонів гривень.

Про це 14 березня розповів заступник міського голови Владислав Скальський.

«Протягом листопада-грудня минулого року мешканці міста та представники громадських об’єднань надали свої пропозиції щодо внесення змін до «Положення про Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці». Також, відповідні пропозиції були надані учасниками Першого міського Форуму розвитку громадянського суспільства Вінниці «Точки взаємодії». Ми врахували все, щоб зробити конкурс досконалішим», - сказав посадовець.

- Зміни у графіку: тепер свої ідеї вінничани можуть насилати з 1 квітня по 15 травня 2017 року. Кожен проект має отримати підтримку не менше 10 осіб – мешканців міста Вінниця (крім автора). Експертна оцінка проводиться протягом 2,5 місяців, місяць надається авторам на популяризацію проекту.

- Обмежується участь в конкурсі закладів освіти. Школи, садочки, ВНЗ можуть подавати лише загальнодоступні проекти, тобто такі, що стосуються багатьох городян, а не лише навчального закладу. Тому забороняється фінансувати проекти, які спрямовані виключно на придбання обладнання, реконструкції чи виконання капітального або поточного ремонтів. Причиною таких змін стало те, що минулоріч серед 12 заявок-переможців було 9, які подали школи.

- Один автор може подати не один, а два проекти: великий (з кошторисом від 200 тисяч до 1 мільйона гривень) і маленький (до 200 тисяч гривень).

- Подавати проекти можуть не лише вінничани.

Щодо останнього нововведення Владислав Скальський поясний наступне:

«Багато людей, які народилися у Вінниці, сьогодні мешкають чи працюють в інших містах або взагалі за кордоном. Тому було прийнято рішення дозволити подавати проекти всім громадян, адже вони мають багато цікавих ідей, які, можливо, вже десь успішно реалізовані. Досвід інший міст, а тим паче країн, дуже важливий. Звичайно, всі заявки мають стосуватися лише Вінниці».

Також в місті збільшили перелік локацій, де можна проголосувати за проект, заповнивши паперовий бюлетень. До прозорих офісів, які були раніше, додали всі муніципальні бібліотеки.

 • Центральна міська бібліотека ім. І,Бевза, вул. Хмельницьке шосе,4

 • Бібліотека-філія №1, просп. Коцюбинського,49

 • Центральна бібліотека для дітей та юнацтва, просп. Космонавтів,63

 • Бібліотека-філія №2, вул. Маяковського,122

 • Бібліотека-філія №6, пров. Антонова,5

 • Бібліотека-філія №7, вул. Баженова,32

 • Бібліотека-філія №8, вул. Стрілецька,39

 • Бібліотека-філія №9, вул. І.Богуна,184

 • Бібліотека-філія №11, вул. К.Коріатовичів,189

 • Бібліотека-філія №12, вул. Київська, 126

 • Бібліотека-філія №14, вул. М.Вовчка, 39

 • Бібліотека-філія №15, вул. І.Черняховського,74

 • Бібліотека-філія №16, вул. А.Бучми,96

 • Бібліотека-філія №18, вул. М.Пирогова, 348

Проектні пропозиції подаються:

- електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів  на  електронну адресу e-mail: vinrada@vmr.gov.ua з поміткою «Бюджет громадських ініціатив»;

- у паперовому вигляді в робочі дні з понеділка по четвер з 09.00 до 18.00 години, у п'ятницю з 09.00 до 17.00 години за адресою: м.Вінниця, вул. Соборна, 59 (І поверх),  відділ звернень апарату міської ради та її виконкому,  з поміткою «Бюджет громадських ініціатив».

Вимоги до проектів за посиланням: http://gromada.vmr.gov.ua/Lists/InfoAbout/ShowContent.aspx?ID=1

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бюджет 
Матеріали по темі