Суспільство

У Вінниці стіл Петлюри 18 століття поставлять в ОДА, а потім повернуть в музей

12 квітня 2016, 12:53

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї зберігається антикварний стіл ХVIII століття українського військового, політичного діяча та публіциста Симона Петлюри. Його планують на деякий час перемістити в фойє Вінницької облдержадміністрації, а потім повернути в оновлену залу краєзнавчого музею.

Про це журналістам ВИННИЦА.info розповіла директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

«В 1964 році музей був закритий на реекспозицію. Стіл до музею надійшов у 1965 році. В міськкомі компартії міняли старі меблі на нові поліровані. Тоді нам віддали стіл, шафу і сейф з кабінету когось з секретарів до нашого музею. Так як тоді йшли будівельні роботи, стіни однієї не було, то стіл був занесений в цей кабінет. Ми не знаємо звідки він надійшов до міськкому компартії, думаємо, що десь з найближчих поміщицьких маєтків.

Передбачено що цей стіл буде експозицією, в залі номер 10, там де у нас буде «Поділля 19 століття». Але перед цим, нам потрібно відремонтувати дах, тому що це будівля 18-19 століття», - каже К. Висоцька.

За її словами, стіл Симона Петлюри можливо буде на деякий час переміщений в фойє облдержадміністрації, але на це потрібні відповідні дозволи.

«Стіл в фойє облдержадміністрації буде переміщений тимчасово, щоб з ним могли ознайомитися люди. Але для таких переміщень повинно бути заключення реставраторів, повинно бути вивчене це питання, і повинен бути дозвіл з Міністерства культури на переміщення його з одного приміщення в друге. Зараз стоїть питання можливості переміщення цього столу на тимчасове експонування в облдержадміністрацію», - каже пані Катерина.

На даний час стіл знаходиться у кабінеті директорки Вінницького краєзнавчого музею Катерини Висоцької.

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: стіл поставлять 
Матеріали по темі