Суспільство

У Вінниці студенти ДоНУ зі школярами перетворили квіти на скло, робили хімічні коктейлі та морозиво

9 квітня 2017, 11:17

 У стінах Донецького національного університету ім. Василя Стуса відбулась презентація проекту «Наука-це просто», який розробили викладачі хімічного факультету разом зі студентами. Під час презентації, для школярів ліцею №7 провели справжні наукові досліди.

«Мета даного проекту – це популяризація природничих наук серед школярів Вінниці та дітей-переселенців. Також слід зазначити, що дуже важливо пропагувати розвиток науки на Вінниччині та в Україні», - розповідає Наталія Леонова, засновник проекту.

Під час заходу провели ряд цікавих експериментів з сухим льодом та азотом (його температура кипіння - 196 градусів по Цельсію).

 

Експеримент №1

За допомогою азоту заморозили петрушку і квіти. На 10 секунд занурюємо наші реквізити у рідину, дістаємо і тепер вони міцніші ніж скло!

 

Експеремент №2

Хімічний коктейль: беремо будь-який напій, додаємо 2 шматочки сухого льоду. Важливо зазначити, що вживати його можна лише через соломку для коктейля.

 

Експеримент №3

«Палаючі руки»: в спеціальний розчин необхідно занурити руки і на відкритій місцевості підпалити. Важливо тримати руки далі від очей.

 

А на десерт – морозиво: суміш молока з азотом викладається у вафлі і все це поливають сиропом. Хто міг подумати, що експерименти можуть бути не лише цікавими, а й смачними. Діти у захваті!

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: хімія діти досліди 
Матеріали по темі