Місто

У Вінниці створили соціо-HUB - сучасний простір в 100-річній будівлі

2 листопада 2017, 12:03

 У Вінниці на вулиці Пушкіна, 11 скоро відкриють Центр підтримки інституцій громадянського суспільства (NGO-HUB). 

Під час виїзної наради, 2 листопада, міський голова Сергій Моргунов зазначив, що ремонтні роботи проводилися майже рік і обійшлися вони у 2 млн 263 тисячі гривень.

«Ідея створення такого приміщення була ще у 2014 році. Ми цю ідею прийняли, і у 2015 році сформували бачення в якому воно має бути вигляді, масштабі, визначили місце. Коли ми відкривали IHUB на 2 поверсі, то тоді було вирішено, що логічно було б на першому поверсі зробити для громадських організацій. Практично весь 2017 рік проводилися ремонтні роботи. На сьогоднішній день стоїмо на етапі облаштування необхідним обладнанням.

Саме головне, щоб це приміщення працювало на результат, на реалізацію нашої стратегії, на розвиток міста Вінниці, на створення комфортного європейського міста, толерантної територіальної громади в місті.

Це буде майданчик для того, щоб обговорювати ті чи інші проблеми, які є сьогодні у громадських організацій, спільно в тому числі з представниками вінницької міської ради. Я думаю, є сотні напрямків. Це той майданчик, простір, який дозволить якісно обговорювати ті чи інші болючі питання і напрацьовувати відповідні стратегії. На сьогодні цим опікується «Інститут розвитку міст» і громадські організації повинні самі вирішити, хто буде реальним оператором. Це простір не для політики, це простір для того, щоб громадські організації могли ефективно впроваджувати свої програми», - каже Сергій Моргунов.

 

Директор КП «Інститут розвитку міст» Аліна Дяченко зазначила, що планують розпочати роботу в новому приміщенні уже до кінця цього року.

«Створення цього соціо-HUB-у це спільна ініціатива влади і громадських організацій. Тут повинні відбуватися спільні дискусії, обговорення влади і громади. Приміщення було передано на баланс «Інституту розвитку міст». В цьому році майже весь рік тривали ремонтні роботи, роботи були не прості. В приміщенні були маленькі офіси, нам довелося виносити усі перегородки, укріплювати стелю, прокладати додаткові балки. І ми зробили магічні перегородки, дизайн розроблявся спільно з громадськими організаціями. Передбачається що тут відбуватимуться великі конференції і можуть працювати різні робочі групи. Найважливіше рішення цього приміщення що це трансформер, воно в будь який момент може перетворитися на велику залу, яка може вмістити понад 100 людей, а при потребі змінюватися у невеликі приміщення. Наразі ремонтно-реставраційні роботи на стадії завершення.

Ми з громадськими організаціями найближчим часом розробимо стратегію, буде зрозумілий об’єм робіт і тоді буде легше визначатися, яка в нас буде організаційна модель. Це безумовно повинне буде партнерство, не тільки громадських організацій, а й влади В повному об’ємі працюватимемо, я думаю в кінці року.

Унікальність нашого простору в тому, що це спільна ініціатива влади і громади. Це дає надію , що всі громадські організації які тут будуть працювати, вони матимуть більшу ймовірність бути почутими і щоб їхні думки і ідеї були враховані», - каже Аліна Дяченко.

 

Довідка

В сучасному приміщенні загальною площею 200 кв м створена зала майже на 100 людей, встановлені мобільні перегородки, які дозволяють використовувати різні варіанти по зонуванню робочого простору, багатофункціональна стеля. Для відвідувачів облаштована кухня, та санвузол. Залишилося придбати меблі, відповідну техніку та інвентар.

Створений соціо-HUB мaє стaти місцем для прoведення різнопланових пoдій грoмaдськими oргaнізaціями. Тут вінничани, представники міських співтовариств, громадських організацій, Вінницької міської ради та бізнесу матимуть можливість дискутувати та спілкуватися про розвиток міста, обмінюватися досвідом, генерувати ідеї та проекти і отримувати підтримку у їх реалізації.

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info


Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: хаб 
Матеріали по темі