Місто

У Вінниці таємний бункер на схилах Південного Бугу перетворили на храм. Фотофакт

26 січня 2016, 11:53

Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми розповімо про таємну фашистську ставку, заховану у скелі.

Військово-історична пам'ятка Вінниці все ще зберігає безліч таємниць. Вкінці 30-х років ХХ століття недалеко від центру міста на березі Південного Бугу, де зараз розташований Військово-медичний центр Центрального регіону, у суворому секреті був побудований Запасний Командний Пункт Збройних сил Радянського Союзу «Скеля», більш відомий як «Ставка Ворошилова».

Бункер йде під землю на схилі Південного Бугу, складається з 23 приміщень різного призначення (від лазні до дизель-генераторної). Об'єкт за розрахунками витримував пряме попадання снарядів, а також був захищений від наслідків ядерних і хімічних ударів. Бункер мав повністю автономне енерго- і повітрязабезпечення.

Ще до кінця 70-х років минулого століття приміщення серйозно охороняли. На територію, прилеглу до бункера не було доступу навіть для персоналу, який обслуговував роту охорони. Вся інформація про об’єкт зберігалася під грифом «Таємно».

Існує версія, що під час Другої світової війни тут же розташовувалася ставка гітлерівського друга і соратника фельдмаршала Кейтеля.

В кінці 70-х армія покинула бункер. Хоча він знаходиться практично в центрі міста, але знають про нього не багато городян.

Сьогодні бункер частково зайнятий церквою і доступ здійснюється тільки з дозволу батюшки. Біля бункера на березі річки знаходиться Свято-Троїцький скельний храм Української православної церкви Московського патріархату, переобладнаний з одного з колишніх КПП «Ставки Ворошилова».

2011 рік

2016 рік

 

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра КумбаріАрхів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій. Дослідили історію легендарної вінницької вежі. І про той час, коли через остів ходили трамваї. Про незвичайний готель у центрі міста, який зник через катакомби, зміни на вінницькому «Парижі». А також як за півтора століття Вінниця змінила 4 залізничних вокзали. В центрі Вінниці затаївся столітній «будинок-корабель». На землях жіночого монастиря звели будинок з вежею. Також ми розповіли про будинок в центрі Вінниці, де боролися з пияцтвомНайстаріший житловий будинок Вінниці розташованих у самісінькому центрі міста. Розкрили таємниці Вінницької психлікарні.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця фото 
Матеріали по темі