Суспільство

У Вінниці успішно провели операцію на відкритому серці. Пацієнта виписали з лікарні

5 липня 2016, 14:23

 У Вінниці вперше успішно провели операцію на відкритому серці, 47-річного пацієнта вже через два тижні виписали додому. Таке хірургічне втручання є важливою допомогою пацієнтам, які мають ішемічну хворобу серця та вадами клапанів серця.

Про це у Вінниці розповів директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Василь Лазоришин.

Лікар стверджує, що вдале виконання операції дозволить значно зменшити кількість пацієнтів, які не мажуть отримати хірургічну допомогу у своєму регіоні.

«Зараз ми щороку 500-600 людей з вашого регіону з подібними серцевими захворюваннями оперуємо в Києві, але добре, щоб такі операції робили по всій Україні. Ми вважаємо, що цю операцію виконали успішно», - сказав Лазоришин.

Перший пацієнт, який погодився взяти участь у експерименті, був одним із десяти, який звернувся до медиків з діагнозом вади клапана серця та ішемічна хвороба. Житель Вінницького району віком 47 років першим наважився на нове для вінницьких медиків лікування. У діагнозі було вказано, що мав дуже високий серцево-судинний ризик та гіпертонічну хворобу 3 ступеня.

Операція відбулася 9 червня, тривала 3,5 годин, оперував хворого професор кардіохірург Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Анатолій Руденко, наступного дня перевели у післяопераційну палату, ще впродовж 14 днів хворий проходив реабілітацію. 24 червня пацієнта виписали додому.

Першу операцію аорто-коронарного шунтування у Вінниці проводили 15 лікарів. Анестезіологом був завідувач Міської клінічної лікарні №1 Ігор Пахно. Тепер медики готуються до нових подібних операцій.

«Вінницькі лікарі Гладких, Сергійчик, Скляров, Саламанчук, Пахно – ця бригада повністю сформована, ми побачили, що ці робітники можуть виконувати такі операції. Головне було виконати першу», - каже кардіохірург Національного Інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Сергій Руденко.

Директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Василь Лазоришин повідомив, що наступні 100 операцій на відкритому серці вінницькі медики будуть проводити у супроводі лікарів з Києва.

«Для того, щоб якісно проводити подібні операції, необхідно кілька років навчань та досвід. У нашому інституті є успіхи в цьому напрямку – за різ ми провели 4700 операцій на відкритому серці з летальністю 1,3% - це дуже низький показник смертності, кращий навіть, ніж у деяких країнах Європи», - сказав Василь Лазоришин.

У перспективі, оперувати хворих з ішемічною хворобою серця та вадами клапанів серця планують у новому кардіологічному центрі, який у Вінниці побудують та облаштують у рамках проекту співпраці МОЗ, Кабінету Міністрів, Світового Банку та Вінницької ОДА, повідомив губернатор області Валерій Кровій.

Відкриття центру планують приблизно через три роки, відкладати до того часу операції на відкритому серці не будуть, запевняють медики. Кажуть, що вже беруть на облік майбутніх пацієнтів з ішемічною хворобою. Два місяці тому в медичному університеті відкрили нову кафедру серцево-судинної хірургії, де будуть навчати фахівців, які можуть робити подібні операції, повідомив ректор університету ім. Пирогова Василь Мороз.

На Вінниччині подібних хірургічних втручань потребують близько тисячі людей. Вартість однієї операції сягає близько сотні тисяч гривень. В Україні 60% хірургічних втручань на серці проводять коштом пацієнтів або їхніх спонсорів, за бюджетні гроші приймають дітей, дорослих – у екстрених випадках.

Нагадаємо, у Вінниці презентували проект майбутнього кардіоцентру, вартість реалізації якого 33 млн. доларів.

Вінниця.інфо


Теги: операція кардіологія 
Матеріали по темі