Суспільство

У Вінниці в приватну власність незаконно передали майно туристичного клубу

26 листопада 2018, 12:50

 Прокуратурою Вінницької області встановлено, що на підставі рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради, майно туристичного клубу було оформлено на праві власності Вінницькому спортивно-туристському союзу. Однак з’ясовано, що майно вибуло з державної власності незаконно.

Про це повідомили у прес-службі прокуратурі Вінницької області.

Майно вибуло з державної власності незаконно, оскільки така передача відбулась без відома та погодження Фонду державного майна, як розпорядника державної власності.

Крім того, туристичний клуб включений до переліку установ, організацій, які належать державі на праві власності та громадським організаціям передавався лише на праві відання. А отже, здійснення будь-яких дій щодо зміни власника цього майна є неправомірним.

Прокуратурою області пред’явлено до Господарського суду Вінницької області позовну заяву щодо визнання рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради незаконним, скасувати свідоцтво про право власності на вказане майно та визнати майно державною власністю та повернути його Фонду державного майна України як розпоряднику.

За результатом розгляду вказаного позову, Господарським судом Вінницької області прийнято рішення про відмову в задоволені позовних вимог.

Прокуратурою області вказане рішення Господарського суду Вінницької області оскаржено до апеляційного суду, як незаконне та таке, що винесене з порушення норм матеріального та процесуального права.

Нагадаємо, влітку поточного року, прокуратурою Вінницької області було виявлено факт привласнення юридичною особою туристичного клубу «Меркурій», який знаходився у власності держави. З метою зaхисту інтересів держaви, прокурaтура подaла до суду позов в інтересaх Фонду держaвного мaйнa про визнaння незaконним привласнення держaвного мaйнa Укрaїни тa зобов'язaння громaдської оргaнізaції «Вінницький туристсько-спортивний союз» повернути власність.

Вінниця.info

Теги: прокуратура суд майно 
Матеріали по темі