Суспільство

У Вінниці велосипедисти проінспектували велодоріжки. Результати здивували всіх

15 травня 2017, 14:02

Велосипедисти Вінниці другий тиждень  інспектують стан велодоріжок по місту. Без інцидентів не обійшлось.

«Перед початком сезону вирішили проїхатися вулицями міста. Поговорити з перехожими, які ніяк не розуміють, що ходячи по доріжці, яку спеціально виділили для велосипедистів, вони наражають на небезпеку себе та велосипедиста. І коли розпочали це робити, крім хамства у наш бік, помітили те, що велосипедні доріжки у Вінниці, в більшості випадків у край жахливому стані», - розповідає  Вінниця.info Ярослав Пашкевич, велоактивіст.

Інспекцію велосипедисти розпочали від Залізничного вокзалу.

«Схеми при виході з вокзалу, де карта міста з усіма можливими транспортними маршрутами велосипедних доріжок, не помітили. Ще більш вразило те, що від вокзалу до мерії, ми їхали 55 хвилин. Хоча реально, навіть  їдучи не поспішаючи, можна було б удвічі менше. Чому так? Бо ми їхали до міськради за всіма правилами. По виділеним для нас місцях. Де йде маршрут розірваний, де його взагалі немає, де стерся, де люди не дають можливості проїхати. От тому такий результат. А коли наблизилися до мерії, то їхали по бруківці, бо до вело-парковки велосипедом шляху немає. Думаю, якось треба запросити когось з мерії з нами на інспекцію. Щоб самі все побачили», - продовжує Пашкевич.

Вело-активіст зазначає, що ситуація не найкраща й з веломаршрутами по Правий та Лівий берег Вінниці.

«Відмітити слід вулицю Космонавтів, відрізок від садиби Пирогова до Електромережі та проспект Юності. Тільки там з вело-доріжками все добре. Решта, то біда. Але, найбільша біда, це наші люди. Бо немає у них культури. Якщо відокремили доріжку, значить, вона для чогось потрібна. Паркуються, ходять, стоять, коли робиш зауваження -матюкаються, посилають куди далі. А одна мамочка навіть викликала поліцію, бо попросили її зійти», - констатує Пашкевич.

Велосипедисти Вінниці мають намір писати звернення до влади, аби там відреагували на стан велодоріжок по місту.  

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця маршрути велосипедні 
Матеріали по темі