Суспільство

У Вінниці відкрили меморіальну дошку лікарю, який загинув рятуючи поранених «кіборгів»

20 січня 2016, 12:20

 20 січня в холі Вінницького національно медичного університету iм. М.І.Пирогова відбулося відкриття меморіальної дошки начмеду 90-го батальйону Олександру Кондратюку, який загинув рік назад в Донецькому аеропорті. Олександр закінчив Вінницький медуніверситет у 2010 році.

На відкриття меморіальної дошки приїхала дружина та 6-річна донька загиблого Героя, викладачі, побратими та студенти університету.

«Ця паскудна війна відібрала в нашої родини найдорожчу людину. Саша був хорошим сином, чоловіком, найкращим батьком, чудовим другом, лікарем. Це було не просто професія, а його покликанням душі, він цим жив. Він любив Україну, дай Боже кожному любити так Батьківщину. Він був завжди там де потрібен, перший майдан, другий, потім пішов добровольцем на війну, він хотів захищати неньку Україну», -  розповідає крізь сльози дружина Мирослава.

 

Начальник медпункту 90-го батальйону Володимир Мрещук, який разом з Олександром рятував життя бійців розповів, що в той день на території аеропорту загинуло 58 людей.

«Олександр був начмедом в нашому батальйоні. В той день Саша з групою поїхав забрати поранених з аеропорту. Були проблеми з евакуацією і вони потрапили під обстріл, частина потрапила в полон, а частина загинула», - сказав Володимир.

Відкрити меморіальну дошку надали право донці героя 6-річній Ангелінці.

 

Народився Олександр у 1982 році на Черкащині . Після закінчення вінницького національно медичного університету iм. М.І.Пирогова кілька років Олександр Іванович працював дитячим лікарем у Шполі та Києві. Обов’язок покликав його до зони проведення антитерористичної операції. 32-річний медик був начальником медичної служби військової частини. Він загинув поблизу Донецького аеропорту під час бою із терористами 20 січня.

11 лютого був похований в місті Шпола, Черкаської області.

16 січня, Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив Олександра Кондратюка орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня. Нагороду отримали дружина загиблого Мирослава разом з донькою.

 

  

  

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: кіборг рятуючи 
Матеріали по темі