Суспільство

У Вінниці відкрили перший хоспіс з новітнім обладнанням

15 жовтня 2015, 14:50

Перший у Вінниці хоспіс відкрили 15 жовтня на базі лікарні № 3 по вулиці Маяковського за участі голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та в.о. Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

За словами Володимира Гройсмана відкриття хоспісу у складний для економіки час є доказом того, що команда, яка працює в галузі охорони здоров’я у місті виставляє правильні пріоритети для вирішення проблем громадян.

«Хочу запевнити, що підтримував, підтримую і буду підтримувати в майбутньому такі починання. Фактично ми з вами формуємо спільно одну систему. Я переконаний в тому, що саме за такими рішеннями є і майбутня модель охорони здоров’я в державі», - зазначив В. Гройсман.

  

Перших пацієнтів будуть приймати вже на початку 2016 року, коли персонал пройде додаткову підготовку. У хоспісі є 1,2 та 3-х містні палати, де паліативну допомогу можуть надавати одночасно 30 вінничанам.

За словами головного лікаря міської клінічної лікарні № 3 Дмитра Фостаковського, головним завданням хоспісу є забезпечення комфорту в найскладніший період життя людини.

 «Палати оснащені системою виклику медичного персоналу, це радіо кнопка, вона знаходиться у зручному місці для пацієнта. При натисканні на таку кнопку йде виклик на браслет медичної сестри, на браслеті вказано з якої палати йде виклик. У палаті також є система відеоспостереження, кожна камера направлена на ліжко, все це виводиться на центральний пост, де на великому екрані зібрана картинка з усіх палат. В кожній палаті знаходиться айпі-телефоніст, є можливість телефонувати по місту і по міжміському зв’язку, через телефон є можливість доступу до мережі Інтернет. Ліжка функціональні, мають електропривід, це для нашої лікарні новинка, керувати позу пацієнт може за допомогою пульта, для цього не потрібно нічого крутити і когось кликати. Одним дуже важливим апаратом паліативної допомоги це концентратор кисню який також знаходиться в кімнатах. Відділення розраховане на термінальну стадію, тобто тиждень, два, три, наприкінці життя», - каже лікар.

 

Як відзначив в. о. міського голови Сергій Моргунов відкриття хоспісу є дуже важливою подією для Вінниці, адже допомога важкохворим та створення належних умов в охороні здоров’я є одним з найважливіших пріоритетів в роботі міської влади. 

  

 

  

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: хоспіс хворі 
Матеріали по темі