Суспільство

У Вінниці відкрили центр допомоги бійцям АТО. Моргунова і Філатова пригостили борщем від «Мольфарів»

26 травня 2016, 10:48

 26 травня у Вінниці на вул. Єрусалимка,8 відкрили Центр підтримки учасників АТО та їхніх сімей. Презентацію роботи волонтерського центру провели разом з мером Вінниці Сергієм Моргуновим та мером Дніпра – Борисом Філатовим.

Гостинні господарі пригостили мерів Вінниці і Дніпра пиріжками та борщем, які готують для захисників на Схід.

Волонтер Юлія Вотчер розповіла гостям про основні проекти, які реалізовують вінничани.

«Кухня мольфара» готує сухі борщі, вареники, пиріжки. Цю домашню їжу відвозять хлопцям. У нас є «око Мольфара», - це відеосистема спостереження, яка дає можливість бійцям на відстані 4-5 кілометрів спостерігати за ворогом. При необхідності при ведені бою коригувати вогонь і визначати де в них гнізда снайперів, бо зараз в основному війна йде снайперська. Проект «Скриня Мольфара». Також є система, комп’ютерна програма, яка дає можливість збору і обробки і користування результати медичної статистики. Це більше ні в кого немає, це буде тільки у Вінниці. Я з великим задоволенням буду казати «Знову Вінниця впереди планети всей», - говорить Юлія Вотчер.

Мер Вінниці зазначив, зо завдяки тому що українці вміють об’єднуватись, вони є непереможними і згадав історію початку бойових дій на Сході, коли в 2014 у Вінниці проводили благодійні проекти, замість святкування Дня Європи.

«Пам’ятаєте, тоді 81-річні жінка принесла всі свої заощадження, які збирала «на чорний день», це велика сила духу. Наші люди нездоланні», - сказав С. Моргунов.

Мер Дніпра, міста, яке є форпостом буремного Сходу, знає всі проблеми війни, тягар якої вони відчувають найбільше. Борис Філатов говорить що волонтери повинні об’єднуватись між собою і діяти спільно.

«Днепр, это город, который весной 2014 года заколотил гвоздь в гроб «Новороссии». Я очень рад, что мне удалось присутствовать на открытии такого важного проекта в Виннице. Я человек практичный и хочу попросить волонтеров быть вместе. Днепр – город сильного волонтерского движения. Мне больно смотреть, когда волонтеры не могут найти взаимопонимания, конкурируют. Мне очень хочется, чтоб в Виннице была точка кристаллизации, и все волонтеры действовали как единый кулак. Очень хорошо, что всех волонтеров можно собрать здесь вместе. А всем бойцам АТО Винницы, от меня низкий уклон», - каже мер Дніпропетровська.

Довідка.

У Центрі планується сконцентрувати весь спектр послуг, які потребують військові. Тут буде налагоджено два основних напрямки діяльності: допомога військовим на фронті і допомога демобілізованим.

Зокрема, у Центрі АТО-вці зможуть отримувати консультації та допомогу в оформленні будь-яких документів. Тут працюватимуть юристи та психологи, а також call-центр. Будуть на постійній основі діяти ряд проектів.

Ініціаторами створення Центру виступили громадські організації «Мольфар» (відома волонтер Юлія Вотчер) та «Вінницький союз учасників АТО» (Роман Смішний, в минулому заступник командира другої десантно-штурмової роти 90 окремого аеромобільного батальйону, який брав участь у захисті Донецького аеропорту).

Міська рада передала їм це приміщення комунальної власності на умовах безоплатного користування. Загальна площа – 305,7 м. кв. За рахунок коштів міського бюджету виконано капітальний ремонт приміщення (загальна вартість робіт і матеріалів 1,3 млн. грн.). Також з міського бюджету виділено кошти на оплату комунальних послуг, телефонного зв’язку, Інтернету тощо (на 2016 рік) – 108 тис. грн. Меблі, оргтехніка, оздоблення та інше обладнання для роботи Центру забезпечили ГО «Мольфар» та «Вінницький союз учасників АТО».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Теги: АТО волонтери центр 
Матеріали по темі