Суспільство

У Вінниці відкриють унікальний музей старовинних фотоапаратів

5 липня 2017, 13:26

У Вінниці в колишній «Пельменній», що по вул. Соборна, триває масштабний ремонт. 32-річний Андрій Карпович власноруч створює у старовинному приміщенні унікальний музей старовинних фотоапаратів.

Зустрічаємося тут з Андрієм ввечері. Після чергування у Вінницький обласній дитячій клінічній лікарні, де він працює лікарем травматологом-ортопедом.  Заводить у кімнату, де вже встиг зняти з стін штукатурку та оббити їх до цегли.

«З одного боку цегла ще царська, цей будинок зводив Артинов. Викладена прекрасно, я не буду її прикривати. Лише пофарбую. Також прекрасні вікна. Такий собі ретро-колорит. А от з іншого боку, де вхід, стінку викладали вже у наші часи. Це закривати необхідно! Бо так багато щілин. Таким майстрам треба було б руки повідбивати», - розповідає журналісту Вінниця.info .

Андрій взяв приміщення в оренду на три роки. Зробити там ремонт та відкрити музей планує на вересень. Але не певний, що це вдасться. Адже всі роботи проводить самотужки. За виключенням кількох друзів, які приходять на допомогу час від часі. Крім того, матеріали закупає за власний кошт.

«Приблизно п’ять років тому, коли у мене тільки почала з’являтися колекція фотоапаратів, відчув, що рано чи пізно, хочу відкрити музей. Колекція стояла дома, гості всі були у захваті, коли приходили до мене. Роздивлялися, розпитували. Зрозумів, людям це цікаво. І от зараз, коли маю в колекції  понад 300 експонатів, у мене іншого вибору немає. Бо чесно кажучи, у квартирі для них замало місця. Тому більшість одиниць знаходяться по друзям. Лежать у коробках. Їх ніхто не бачить», - пояснює.

Перший апарат у Андрія з’явився у 5-му класі. Тоді він і зробив свої перші знімки.

«На якомусь святі, я сфотографував на «Кодак» солодкий стіл. Як ми з однокласниками щось там їли. Хоч фотографувати подобалося завжди, після цього довго не купував нічого. Інколи брав у знайомих цифрові. Коли таки наважився, взяв напівпрофесійну дзеркалку. Об’єктив до неї йде заводський, «кітовий». Фотографує недуже, але є можливість ставити професійну оптику. Особливо підходять від старих апаратів. Я почав їх шукати на «блошиних» ринках у Вінниці. У якогось дідуся придбав за 10 гривень старенький «ФЕД». Потім знайшов «Зеніт». Це було років п’ять тому. І можна сказати, від тоді я став колекціонером. Бо зупинитися більше не міг. Почав вишукувати по інтернету цікаві екземпляри. Потім і пристрої для проявлення фотоплівки. Тепер у мене понад трьох сотень одиниць. Серед них найдорожчий – німець  «Leica-1» 1930 року випуску. Я його за 850 доларів придбав. Він фотографує. Підійде будь-яка плівка на 35 міліметрів», - зауважує.

 Практично всі апарати з колекції стравні. За наявності матеріалу для зйомки, можна робити світлини.

«Коли вже буде стартувати музей, можна там буде одразу навчатися працювати із старою технікою. Хочу у теплу пору року на дворі облаштувати кінозал для переглядів фільмів про фотографів. Звісно, будуть лекції про фотомистецтво з історичними екскурсами. Маю також безліч ідей, про які просто не скажу. Це, поки, буде секретом. Та повірте, це стане дуже цікавою та пізнавальною новинкою на теренах України. Можливо, й на міжнародному рівні. А поки, у мене на розмови дуже мало часу. Треба робити ремонт. До зустрічі на відкритті», - завершує розмову та приступає до роботи.

 

 

Вінниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця музей фотоапарати 
Матеріали по темі