Суспільство

У Вінниці відзначили 200-річчя видатного хірурга Миколи Пирогова

26 листопада 2010, 10:39

У Вінниці відбулись урочистості з нагоди 200-річчя видатного та всесвітньовідомого хірурга Миколи Пирогова.

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації Вінницької облдержадміністрації.

За повідомленням, з нагоди знаменної дати 25 листопада відбулося покладання квітів до усипальні М.І.Пирогова в Церкві Св. Миколая Чудотворця Національного музею-садиби М.І.Пирогова де і пройшла урочиста молебень.

Також на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова відкрилася обласна науково-практична конференція за участю головного лікаря ВОКЛ ім. Пирогова Олександра Жупанова та обласного хірурга Олексія Камінського.

«Для Вінниччини особлива честь мати таку величну постать в історії. Микола Пирогов творець воєнно-польової хірургії, педагог і громадський діяч. Чверть століття він жив і працював в Україні. У 1861 році, подавши у відставку з посади попечителя Київського навчального округу, оселився в садибі Вишня, де і пройшли його останні двадцять років життя. Тут Микола Пирогов продовжував активну наукову і громадську діяльність, зокрема створивши першу на Поділлі сільську лікарню та збудувавши аптеку, де за рецептом з позначкою «для бідного» ліки відпускалися безкоштовно», - розповів О.Жупанов.

Виступаючи на конференції він акцентував увагу на необхідності продовження справи Миколи Пирогова з відповідним високим професіоналізмом та відповідальністю за життя людей.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі