Суспільство

У Вінниці військові показали секретний літак з титановим корпусом. Фоторепортаж

6 травня 2017, 14:56

6 травня світ відзначає День астрономії. Вінницькі військові зробили для городян подарунок – день відкритих дверей до музею військово-повітряних сил, який знаходиться при Командуванні повітряних сил А0215. Свято влаштували також до Дня перемоги.  

Сотні вінничан змогли зблизу роздивитися унікальні експонати: військову збройну техніку, літаки, гвинтокрили. Всі вони знаходяться на території під відкритим.

«Прийшли сюди. Відчуття неймовірні. Тут зібралися експонати з різних періодів військових дій. Ще є капсула. В якій космонавти за радянські часи поверталися на Землю. Дізналися також, що тут є такий самий літак, який знімався у фільмі «У бій йдуть самі старі». Також дуже дорогий літак, який зроблений з дорогого матеріалу. Він супершвидкісний, на такому можна було б облетіти Вінницю за 15 хвилин», - каже відвідувачка музею Юлія Щербань.  

За словами військових, всі експонати роззброєні. З них також зняли двигуни, залишилися лише корпуса.

«Техніка тут дійсно така, що будь вона при робочому стані, ми б могли дати дуже достойний відсіч будь-якій армії. Але, вона вже давно не бойова. Дійсно, при музеї є колись надсекретний літак МІГ-25. Він був виготовлений з титану.  Швидкість розвивав на три  звукових швидкості. Робив масу надскладних задач. Але, у 70-х роках минулого сторіччя, одного з курсантів завербували японці. Він їм перегнав цей літак туди. Де його розібрали до найменшого гвинтика. Після цього, літак перестав бути секретним», - розповів військовий, не представився.

День відкритих дверей у військовій частині тривав до з 9.30 до 14.30 години. На екскурсію прийшли понад тисячу цивільних. Їх пригощали гречаною кашею та влаштували концерт з військових пісень.

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця літак музей 
Матеріали по темі