Місто

У Вінниці визначають перелік громадян, які не платитимуть податок на нерухомість

17 лютого 2015, 14:06

 Виконавчий комітет Вінницької міськради підготував проект рішення, яким передбачено надання пільг по податку на об’єкти житлової нерухомості фізичним особам. Як відомо, 23 січня Вінницька міська рада затвердила рішення про місцеві податки та збори, в якому визначено ставки податку на житлову нерухомість.

Відповідно до проекту рішення виконкому, затверджується перелік пільгових категорій, які не платитимуть податок на житлову нерухомість:

1. Інваліди війни (відповідно до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

2. Учасники бойових дій (відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

3. Особи, на яких відповідно до статті 10 поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

4. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

5. Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Україною (відповідно до статті 8 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»)

6. Члени сімей померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та /або мають особливі трудові заслуги перед Україною.

7. Постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до першої категорії (згідно пункту 1 частини першої статті 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

8. Особи, які під час базового податкового періоду були учасниками Антитерористичної операції.

9. Громадяни, яким протягом базового податкового періоду була призначена субсидія на оплату вартості житлово-комунальних послуг  бо субсидія на придбання скрапленого газу, твердого або рідкого пічного побутового палива пільга надається на період на який було призначено субсидію. Така пільгова ставка застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості (квартири або житлового будинку).

Для того отримати пільгу при оподаткуванні, громадяни повинні будуть надати документи які підтверджують право на пільги. Такими документами, в залежності від пільгової категорії є: посвідчення встановленого зразка; довідка про участь в Антитерористичній операції; довідка, видана департаментом соціальної політики Вінницької міської ради.

Проект рішення виконкому спочатку пройде громадські слухання, які відбудуться сьогодні, 17 лютого, після того рішення для затвердження винесуть на розгляд Вінницької міської ради.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: нерухомість пільги податок 
Матеріали по темі