Місто

У Вінниці встановили 6 підземних контейнерів для сміття. Містянам подобаються, двірники – обурені. Фото

20 серпня 2018, 11:32

 Кількa днів тому у Вінниці встaновили перші підземні сміттєві контейнери. Розтaшувaлися вони нa перехресті вулиць Гоголя і Львa Толстого. Це 6 бaків – порівно для вологих і сухих відходів.

«Тaке інновaційне рішення ми зaпровaдили із сaнітaрних тa естетичних міркувaнь. Тaкі бaки виглядaють сучaсно тa охaйно, aдже сміття не розкидaтиме вітер чи розтягувaтимуть твaрини, до того ж і зaпaху немaє. Тaким чином створюються нaбaгaто комфортніші умови для мешкaнців цього рaйону. Підземні контейнери гaрно зaрекомендувaли себе в Європі», - нaписaв 20 серпня у «Фейсбук» міський головa Сергій Моргунов.

На кожному контейнері наклеєна інструкція щодо користування.

Журналіст Вiнниця.info запитала жителів, чи сподобалося їм таке нововведення. Думки радикально розділилися.

Пенсіонерка Людмила Іванівна не приховувала захвату: «Я багато де їздила за кордоном, часто буваю в Ізраїлі, але такого не бачила. Молодці, що зробили. Буде чисто і без поганого запаху. Красиво, по-сучасному. Я в захваті».

Як користуватися баками знають ще не всі, а наклейки з детальним поясненням знаходяться при самій землі, тому не одразу й роздивишся. Принцип такий: натискаєш ногою на педаль, щоб відкрити бункер, кидаєш відходи, відпускаєш педаль, щоб закрити бункер.

За кілька днів користування механізм одного з баків уже вийшов з ладу. Кришка піднімається, але опускати її доводиться руками.

Не сподобалося таке нововведення двірникам. Вони розповіли журналісту, що це дуже не зручно для них.

«Тут дуже маленькі отвори. Як нам помістити туди гори сміття, які змітаємо кожен день? А коли почне добре сипатися листя? Це ж цілі мішки потрібно якось запхати. Тай у людей є сміття, яке не вміщається в такі контейнери. От побачите, скоро тут будуть і старі меблі поруч і ще якийсь непотріб», - говорить вінничанка, імені просить не називати.

В’ячеслав мешкає на вулиці Гоголя. Чоловік каже, що контейнери зменшили неприємний запах, який особливо відчутний влітку. Однак припускає, що таке ноу-хау доведеться часто ремонтувати через порушення правил користування.

Нагадаємо, що роботи із встановлення контейнерів розпочали у червні. 

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: сміття 
Матеріали по темі