Суспільство

У Вінниці «взялись» за поселення студентів і викладачів ДоНУ

1 квітня 2015, 14:42

 Для розміщення студентів ДоНУ розглядають чотири варіанти будівель під гуртожитки. Про це сьогодні, 1 квітня, обговорювалось під час зустрічі голови Вінницької облдержадміністрації, голови облради та в.о. міського голови з ректором та викладачами ДоНУ.

За словами ректора ДоНУ Романа Гринюка, однією з основних проблем вузу є розміщення студентів, які переїхали у Вінницю.

«Основна проблема – поселення студентів. До 1 вересня ми цю проблему за допомогою місцевої влади повинні вирішити. Але вже сьогодні у Вінниці проживає більше 1 тис. студентів, приблизно 400 студентів живе в різних гуртожитках, а 600 – в приватному секторі», - зазначив Р. Гринюк.

Зараз студенти проживають в гуртожитках вінницьких вузів, ПТУ, і в готелі «Південний Буг». Але постає питання, що робити з 1 вересня, тоді до вузу вступлять нові студенти, і не лише зі Сходу. Після проведення в ДоНУ «дня відкритих дверей», багато мешканців Вінниччини та сусідніх областей теж зацікавились вузом.

Заступник голови ОДА Ігор Івасюк зауважив, що в гуртожитку педуніверситету, можна розселити півтисячі студентів.

«На вул..50-річчя є гуртожиток, в якому можна розмістити до 500 студентів…», - зазначив І. Івасюк.

«Але провести його реконструкцію до 1 вересня не встигнуть, треба зробити кошторис, провести тендери, і крім того в нас обмеження – на капвидатки до 10%», - зауважив ректор ДоНУ.

Хоча, за словами ректора, весь пакет документів по передачі на баланс з одного університету в інший, майнова комісія вже підготувала.

Також, як варіанти, представники влади та ДоНУ розглядали розміщення студентів у Калинівці, в гуртожитку технологічного коледжу, який знаходиться за 25 км від Вінниці, але там немає гарячої води і є проблеми з каналізацією. Як варіант було запропоновано і гуртожиток коледжу харчових технологій у Вінниці, але приміщення не експлуатується більше 10 років і потрібні значні кошти на відновлення. Говорили і про гуртожиток медичного коледжу, який є комунальною власністю громади області. Приміщення гуртожитку знаходиться на вул.. Писарєва. Зараз зайняті два поверхи, три заклади, які там знаходяться можна перенести в інше приміщення, і звільнити гуртожиток для сотні студентів.

Ще одне питання – житло для викладачів ДоНУ. В. о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов сказав, що міськрада розгляне питання щодо участі викладачів ДоНУ в програмі «Муніципальне житло».

«У трьох будинках, які будуються зараз, квартири вже продані, але ми розглянемо питання подальшої участі в програмі», - зазначив С. Моргунов.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій запропонував створити робочу групу, до якої увійдуть представники обласної, міської влади і ДоНУ, щоб розглянути всі можливі варіанти по розміщенню студентів і конкретно прийняти рішення, в якому напрямку працювати.

Фото навчальної бази ДоНУ в «Кристалі»:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця студенти житло ДоНУ 
Матеріали по темі