Місто

У Вінниці Євромайдан набирає обертів. У неділю підтримати євроінтеграцію прийшло близько тисячі городян

24 листопада 2013, 17:24

Близько тисячі вінничан сьогодні підтримали акцію «За європейську Україну!», яка проходить у Києві, майже усіх обласних центрах України та по усьму світу.

О 12 годині почали підходити на площу Театральну (в центрі міста) із прапорами України та Євросоюзу. Учасники громадського зібрання тримали плакати «Україна – це Європа».

На початку акції уся площа, де зібралось дуже багато людей похилого віку, студентів, молодих родин із дітьми, разом із лідером гурту «ТІК» Віктором Бронюком заспівали гімн України, після чого кожний міг вийти на сцену та висловити власну думку щодо подій, які відбуваються в Україні. «За ці дні я багато спілкувався із людьми – усі хочуть впевненості у завтрашнєму дні», - сказав Бронюк.

 В цей час на площі не було політичних прапорів та лозунгів, а окремі місцеві депутати виходили й висловлювали свою громадянську позицію та демонстрували прагнення змінити сутуацію в Україні. Люди з натовпу обурювались як діям влади, так і діям опозиції, які за ці роки Незалежності не змогли продемонструвати своєї ефективності для України та її народу.

Відомий вінницький журналіст Роман Ковальський вийшов на площу із гарбузом для української влади. «Сьогодні зібрались вільні люди вільної країни за покликом серця – щоб сказати своє «НІ!» тому, що робиться в Україні. Нам набридла уся ця брехня. Влада нам хоче дати гарбуза? Нехай самі їдять з нього кашу після червоної ікри», - сказав він.

Студент, який висловив своє європейське прагнення сказав, що не пам’ятає памаранчевої революції йому тоді було лише 10 років, але вийшов сьогодні, тому що любить власне місто та свою країну «За те, що ми тут – нам не платили. Студенти виходять на акції не лише за гроші, а й за ідею», - скав вінницький студент, обернений в український прапор.

Окремі провокатори намагались підняти наболілу для Вінниці тему щодо місця встановлення пам’ятника Шевченку, але виступуючи зі сцени, вінницький журналіст Юрій Басюк зазначив, що «місце для Шевченка має бути у серці кожного з нас, а сьогодні у нас крадуть наше майбутнє».

Також вінничани «тримали зв’язок» із київським Євромайданом. По телефону ситуацію у Києві на усю вінницьку площу коментував вінничанин, журналіст Роман Недзельський, який разом із родиною йшов колоною по Хрещатику до Європейської площі.

 

Предствник громадської організації «Розвиток. Розвиток» Ірина Борзова таки вірить у відродження України. «В нас був шанс зробити крок до Європи, але в нас його забрали не спитавши нашої думки, але за Конституцією ми маємо право її висловити. Ми віримо в наше місто, ми віримо в Україну і ми віримо, що в наших дітей буде європейське майбутнє», - сказала вона.

Трохи пізніше до акції приєднався гурт «Очертяний кіт», лідер якого за кілька годин до акції написав пісню та виконав її для вінниччан.

Також художник Олександр Нікітюк приніс холст та фарбами поділив його на дві частини: «Україна з Європою» та «Україна без Європи». Холст був встановлений на сцені й кожен міг намалювати власну думку.

Згодом прийнято резолюцію «Вінниця ЗА Європу!». «Люди у цілому світі мають знати, що вінниччани й усі українці бажають жити за європейськими стандартами», - сказав Бронюк. Після цього залунала його нова пісня «Люби ти Україну!», яку співали усі на площі.

 

Незважаючи на робочий тиждень, який починається завтра, люди висловили свою готовність підтримувати акцію щодня.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що у п’ятницю, 22 листопада близько 500 вінничан під проливним дощем провели мітинг проти призупинення процесу підготовки до підписання угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Владислава Дмитришина для  ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі