Місто

У Вінниці з Бугу піднімуть затоплений теплохід: відремонтують і пустять на воду. Фоторепортаж

17 березня 2016, 15:05

 У Вінниці планують відремонтувати старе водолазне судно. Затоплений пором вже пришвартували до берега Південного Бугу на Старому місті, попереду – заміна деталей і капітальна реставрація.

Про це ВИННИЦА.info розповів директор КП «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський, адже останні роки теплохід знаходиться на балансі саме цього підприємства.

«Він дістався нам 2 роки тому. Був затоплений по причинах того, що нікому до нього не було діла. Ми постараємося відкачати воду, доставити його в місце, де будемо ремонтувати (з ним ще визначаємося)», - зазначив керівник.

Відновлюватимуть судно самі ж «зеленбудівці» - це дозволить зекономити значні кошти. На відміну від «Лялі Ратушної» і «Пирогова», пором стане багатофункціональним.

«Цей пором буде не тільки судном, щоб задовольняти туристів і заробляти на прогулянках. Воно виконуватиме й інші навантаження: це теплохід льодокольного типу: при необхідності може руйнувати кригу; він може тягнути баржі і таке інше», - зазначив Ігор Любовський.

Щоб доставити судно на місце ремонту, «Вінницязеленбуд» домовлятиметься із Сабарівською ГЕС, аби там підняли рівень води у річці.

Для майбутньої окраси Бугу вже придбали двигун. Деякі деталі підприємству готові подарувати моряки.

З назвою теплохода ще не визначилися, однак запустити його на воду планують на День міста (перша неділя вересня).

Варто зазначити, що Вінниця вже має гарний досвід, як з поржавілих вагонів самостійно створити сучасний трамвай.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: транспорт 
Матеріали по темі