Суспільство

У Вінниці з даху багатоповерхівки скидають будівельне сміття. Поряд дитячий садочок та ігровий майданчик

14 вересня 2017, 12:53

14 вересня з 10 години у Вінниці по вул. Келецька, 134, з даху скидають на землю мішки. Покрівлю 10-поверхівки ремонтують, позбуватися будівельного сміття вирішили у такий спосіб. Напередодні біля під’їздів будинку розвішали об’яви з інформацією, що будуть проводитися роботи. Мешканців попросили зняти з балконів одяг та бути обережними. Будинок огородили попереджувальною стрічкою, біля якої стоять кілька чоловіків. Просять перехожих не підходити до небезпечної зони.

Працівники, які скидають та завантажують сміття, не одягнуті у спецодяг, їхні голови не прикривають захисні каски. Говорити з журналістом Вінниця.info відмовляються, представляти організацію, на яку працюють, також.

У кількох метрів від проведення робіт знаходиться дитячий майданчик. У супроводі мам там граються до десятка малюків.

Проте мами не переймаються роботами, як проходять поруч.

«Ми собі тихенько граємося. Ми з дітками далеко. Стоять чоловіки, нас туди не пускають. Нам не страшно. Про те, що там будуть проходити роботи, ми звичайно не чули. Бо ми всі з інших будинків», - зауважують жінки, жодна представлятися не бажає.

Іншої думки жінка, яка вигулює собаку породи лабрадор.

«Ми також з сусіднього будинку. Про ці роботи не знали. Вважаю, що це дуже небезпечно. Як мінімум, мішок після падіння може відскочити та поцілити у вікно чи балкон на першому поверсі. Крім того, подивіться, у людей на балконах стирчать штирі для сушки білизни, на них троси. Це також небезпечно», - запевняє жінка.

Будинок відноситься до вінницького ЖЕКУ-12. Начальника на місці у момент прибуття журналіст не застали. Він знаходився на території. Контактний телефон також не сказали. Проте зауважили, що роботи проводять не їх працівники.

«Цими роботами займається управління по капітальному ремонту. Наш майстер приходив до них та зробив зауваження, що скидати сміття з даху не можна. Можна спускати або монтажною люлькою, або ліфтом, або розвантажуючи руками», - запевнила працівниця установи, яка сидить на рецепшині.

Місцеві жителі, які остерігаються, що подібні роботи порушують техніку безпеки та загрожують здоров’ю та життю людей, викликали на місце муніципальну та патрульну поліцію.

«Якщо люди,або організація, які виконують роботи, не брали дозвіл на тимчасове засмічення території, і сміття пролежить понад трьох днів, у такому випадку ми зобов’язані виписати адміністративний штраф.  Це вважається, як засмічення прилеглої території  та погіршення благоустрою міста. Виписуємо протокол  за статтею № 152. Передаємо справу на розгляд суду. Розмір штрафу для фізичних осіб від 340 грн, для юридичних від 840 грн. Що стосується  небезпеки для людей, цим питанням мають займатися патрульні», - повідомив  Вінниця.info представник Вінницької муніципальної поліції Олег Коцюруба.

Редакція чекає офіційної відповіді від Вінницької патрульної поліції.

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця будинок сміття дах 
Матеріали по темі