Місто

У Вінниці за два роки сортування сміття зібрали 600 тонн вторинної сировини

14 листопада 2017, 09:55

 У Вінниці з літа 2015 року почали впроваджувати пілотний проект з роздільного збору сміття. За час реалізації проекту, вдалося вилучити майже 600 тонн вторсировини, яка пішла безпосередньо на переробку.

Про це йдеться в дописі на сторінці Facebook Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

«…Щоб усвідомити важливість сортування побутових відходів, наведу кілька цифр. За підрахунками КУП «ЕкоВін», кожен вінничанин за рік викидає приблизно 280 кг сміття. А в масштабах всього міста – це 700 тис. куб. м. Уявіть стадіон, заскладований непотребом на сто метрів заввишки.

З часу впровадження пілотного проекту з організації роздільного збору відходів пройшло трохи більше 2 років. Тепер понад 60% вінничан викидають сміття окремо в баки для вологих і сухих відходів. Таких контейнерів комунальне підприємство «ЕкоВін» встановило по Вінниці 1900. Що це дає? Вдалося вилучити майже 600 тонн вторсировини. Це ті відходи, які пішли безпосередньо на переробку. Ними можна було б навантажити два літаки «Мрія» і один «Руслан», або 10 залізничних вантажних вагонів.

Якщо кожен з нас думає про збереження навколишнього природнього середовища і про екологію, то сортувати сміття необхідно і робити це слід правильно. Навіть такою елементарною дією, як спресувати пластикову пляшку чи пакет від соку, ми можемо впливати на ситуацію – аби сміттєвози не возили «повітря» та економились ресурси звалищ», - йдеться в дописі.

Нагадаємо, з першого червня 2015 року у Вінниці почали встановлювати нові сміттєві контейнери для роздільного збору сміття. По правому березі міста вже встановили кілька таких контейнерів. 

Вiнниця.info, фото зі сторінки Вінницького міського голови Сергія Моргунова

Теги: сміття сортування 
Матеріали по темі