Місто

У Вінниці заборонять продаж алкоголю в нічний час: назвали «плюси» й «мінуси» такого рішення

27 листопада 2018, 10:47

 На сесію Вінницької міськради підготували проект рішення про заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв з 23:00 до 07:00 години в межах міста, окрім ресторанних закладів.

Проаналізувавши ситуацію, фахівці дійшли висновків, що проблема пияцтва та алкоголізму в місті на даний час не лише не втрачає своєї актуальності, але з кожним роком загострюється та набуває все більш небезпечних для суспільства форм та проявів. Вживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, особливо серед молоді, є однією з основних причин становлення на злочинний шлях.

Проблема, яку пропонується розв’язати з прийняттям даного рішення, полягає в зменшенні кількості злочинів, що скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння, захисту населення від шкідливого впливу шуму та забезпечення громадського спокою та порядку шляхом обмеження доступу мешканців міста, а особливо молоді, до вживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових.

Дані поліції Вінниччини та обласного наркологічного диспансера «Соціотерапія» свідчать по те, що кількість правопорушень у стані алкогольного сп’яніння зростає з кожним роком.

 

До Вінницької міської ради подано електронну петицію з проханням розглянути питання щодо заборони продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у нічний час. Петицію підтримали 357 мешканців міста.

Якщо депутати міськради підтримають дане питання під час сесії (чергова відбудеться 30 листопада), то рішення обмежить роботу лише тих торгівельних об’єктів, які здійснюють свою діяльність цілодобово та реалізують пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові в нічний період доби, тобто саме тоді, коли криміногенна ситуація досягає високого рівня. До того ж, це мінімізує втрати прибутку, оскільки заборона продажу у визначений час доби в межах міста Вінниці не пошириться на значну частину господарюючих суб’єктів, режим роботи яких встановлений до 23.00 та які дотримуються цього режиму роботи.

У міськраді також назвали «плюси» і «мінуси» запропонованого рішення.

Вигода:

  • зменшення кількості правопорушень, скоєних в стані алкогольного сп’яніння;

  • зменшення скарг від мешканців міста щодо порушення громадського порядку;

  • зменшення вживання алкогольних напоїв серед населення (у т. ч. підлітків, молоді);

  • забезпечення тиші у нічний час;

  • підвищенню культури обслуговування споживачів;

  • покращенню санітарного стану торговельних об’єктів.

Втрати:

  • зниження прибутку;

  • незначні часові незручності для громадян;

  • зменшення надходжень до бюджету.

Нагадаємо, що 26 листопада, близько 3-ї години ночі, водій автомобіля «Славута» рухався по проспекту Юності, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Пройшовши перевірку на вміст алкоголю, виявилось, що рівень алкоголю в його крові майже в 11 разів перевищив допустиму норму – 2,17 проміле.

Вінниця.info

Теги: алкоголь 
Матеріали по темі