Економіка

У Вінниці затвердили нові ставки податку на нерухомість

27 січня 2017, 15:35

 27 січня на сесії Вінницької міської ради затвердили нові ставки податків на нерухомість. Ставки податків знижені, але фактична сума, яку платитимуть вінничани зросте, так як вона вираховується від мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня становить 3200 гривень. Податки за новою ставкою нараховуватимуться за 2017 рік, сплачувати їх будуть в 2018 році.

«До суттєвих змін можна віднести зміни щодо ставок податку на нерухоме майно. Порівняно зі ставками, які діяли в 2016 році, ставки на 2017 рік зменшено вдвічі, як це передбачено законом. Особлива увага в процесі розгляду приділялась ставкам на нежитлову нерухомість. Постійна комісія з питань планування фінансів бюджету та соціально-економічного розвитку, голова комісії Кривіцький Віктор Броніславович, враховуючи рекомендації ради підприємців, запропонували дещо відкоригувати ставку податку на нежитлову нерухомість для першої і другої зони. Зменшити їх на 10% порівняно з ставками передбаченими проектом рішення.

Зокрема, для престижних будівель першої зони ставки податку пропонується зменшити з 1% до 0,9%. Для гаражів й інших будівель від 0,6% до 0,5%.

Для престижних будівель другої зони, ставка зменшена з 0,75% до 0,7%.

«Щодо ставок податку для будівель третьої і четвертої зони, їх не коригували, так як вони є невисокими. Третя зона – 0,5% - 0,25%. Четверта зона – до 0,1%», - презентувала депутатам проект рішення директор департаменту фінансів Наталя Луценко.

Коментуючи рішення, міський голова Сергій Моргунов відзначив, що ставки знижено, але фактично податки зростуть.

«Важливе питання. Коли ми спілкувались з депутатами і підприємцями, були нарікання. Тому що ніби то ставки нижчі, але за рахунок збільшеної мінімальної зарплати, в грошовому вимірі буде збільшення. Ми повинні пам’ятати, що сьогодні завдання, які стоять перед територіальною громадою, особливо в соціальній сфері, а це – пільгове перевезення громадян у Вінниці, часткове забезпечення освіти й охорони здоров’я за рахунок Вінницького міського бюджету, ми повинні досить виважено переглядати позиції, що стосуються наповнення бюджету м. Вінниці. Тому ми знайшли компромісний варіант. Ті зміни, що вносяться в новій редакції, це збалансоване рішення. Якщо говорити про фізичних осіб, то дві третини вінничан не підпадають під цей податок (в частині житлової нерухомості - оподатковуються квартири площею понад 60кв. м. та будинки, площею понад 120 кв.м. – уточнив мер). Прошу депутатів підтримати рішення», - прокоментував С. Моргунов.

Податок на нежитлову (комерційну) нерухомість за 1 кв.м. становитиме:

Будівлі готельні – в І зоні – 28,8 грн.; в ІІ зоні – 22,4 грн; в ІІІ зоні – 16 грн; в IV – 8 грн.

Будівлі офісні – в І зоні – 28,8 грн; в ІІ зоні – 22,4 грн; в ІІІ зоні – 16 грн; в IV – 8 грн.

Будівлі торговельні – в І зоні - 28,8 грн; в ІІ зоні – 22,4 грн; в ІІІ зоні – 16 грн; в IV – 8 грн.

Гаражі - в І зоні – 16 грн; в ІІ зоні – 12,8 грн; в ІІІ зоні – 9,6 грн; в IV – 4,8 грн.

Будівлі для публічних виступів - в І зоні - 28,8 грн; в ІІ зоні – 22,4 грн; в ІІІ зоні – 16 грн; в IV – 8 грн.

Господарські (присадибні) ділянки - в І зоні – 9,6 грн; в ІІ зоні –6,4 грн; в ІІІ зоні – 4,8 грн; в IV – 3,2 грн.

Інші будівлі - в І зоні – 16 грн; в ІІ зоні – 12,8 грн; в ІІІ зоні – 9,6 грн; в IV – 4,8 грн.

Податок на житлову нерухомість за 1 кв.м. (квартири площею понад 60кв. м. та будинки, площею понад 120 кв.м):

Житловий будинок – 32 грн;

Прибудова до житлового будинку – 32 грн;

Квартира – 32 грн;

Котедж – 32 грн;

Кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах – 24 грн;

Садовий будинок – 24 грн;

Дачний будинок – 24 грн.

Як ми раніше повідомляли, відповідно до законодавства, під оподаткування нерухомого майна потрапляють квартири площею понад 60 кв.м та житлові, садові, дачні будинки понад 120 кв.м.

В місті також визначили перелік громадян, які не платитимуть податок на нерухомість.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: податки нерухомість 
Матеріали по темі