Події

У Вінниці зловили групу, яка крала землю міськради

20 червня 2011, 15:13

17 червня у Вінниці працівники правоохоронних органів затримали групу осіб, які незаконно з допомогою техніки знімали верхній шар родючого ґрунту та, повантаживши на автомобілі, вивозили з метою подальшого продажу.

Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області.

Група складалась із шести осіб - четверо чоловіків перебували за кермом КАМАЗів, двоє – керували тракторами «ЮМЗ» без номерних знаків та будь-яких документів.

Крадіїв чорнозему затримали близько 4-ї години ранку. На місці з родючою землею вони були не вперше, про це свідчила знята кількість грунту на площі в три гектари. Тож аби вистежити злодіїв працівники міліції ще звечора перебували у засідці. Міліціонери дочекалися, поки зловмисники повантажать крадене в автівки , а потім вжили усіх заходів для їх затримання «на гарячому».

Як розповів заступник начальника СДІМ Станіслав Коріньков, міліціонери не очікували такої кількості автомобілів, тому зрозуміли, що самі не впораються, тож викликали на допомогу слідчо-оперативну групу та два мобільних екіпажі патрульно-постової служби.

«Ми заблокували усі можливі виїзди. Перший автомобіль затримали на виїзді до вулиці Чехова, його «колега», побачивши таке розгортання подій, розвернувся та почав тікати полем, для того, аби розвантажити землю. Однак я перекрив йому дорогу автомобілем і йому нічого не залишилось, як зупинитись», - розповів С. Коріньков.

Як повідомив державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель Управління держінспекції держкомзему у Вінницькій області Олександр Війтюк, вказана земля перебуває на балансі Вінницкої міської ради. За попередніми підрахунками, нанесені збитки від зняття верхнього шару грунту становлять близько 50 тисяч гривень.

Земельним заробітчанам варто було б поцікавитися змінами до кримінального кодексу, які вступили в силу з вересня минулого року в частині відповідальності за незаконне заволодіння грунтовим покривом земель, - каже начальник Замостянського районної міліції м. Вінниці Сергій Сокиран. – На сьогодні за такого роду діяльність, скоєну до того ж групою осіб передбачено кримінальну відповідальність згідно зі ст.239-1 КК України та покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі