Культура

У Вінниці знімають фільм про Миколу Оводова. Стрічку продублюють англійською

12 липня 2018, 12:48

 У Вінниці знімають фільм про Миколу Оводова – міського голову, який працював з 1899 по 1917 рік. Саме з його іменем пов’язано більшість важливих справ, які сприяли розвитку населеного пункту. Короткометражка відтворить переломні події у житті тогочасної Вінниці, однією з них стане відкриття трамвайного шляху.

«Є великий список людей, які заслуговують на те, щоб про них говорили, починаючи ще від Князів Коріатовичів. Оводов разом з Артиновим дуже змінили Вінницю. Розвиток інфраструктури, спорудження будинків, якими ми користуємося і сьогодні, трамвайні колії…

Знімати складно, бо Вінниця змінилася, осучаснилася. Хочеться показати місто, яким воно було колись», - розповів режисер стрічки Василь Медяний.

Миколу Оводова грає актор театру Садовського Валерій Прус.

Завершити роботу планують до Дня міста, що традиційно святкують у вересні. 20-хвилинний художньо-документальний фільм також перекладуть на англійську мову.

«Ми хочемо зробити фільм, який можна було б показати школярам, наприклад, під час вивчення історії рідного міста», - додає Василь Медяний.

Короткометражку знімають на замовлення Центру історії Вінниці. Вартість роботи – 50 тисяч гривень.

Паралельно на Вінниччині тривають зйомки документального кіно про композитора Миколу Леонтовича. Роль митця грає вінницький священик та диригент хору «Соломія» Назарій Давидовський.

Режисер зазначає, що у планах створити кілька стрічок про героїв, які розвивали наш край. 

 Нагадаємо, що в жовтні у кінотеатрі «Мир» відбулася прем’єра фільму «Тримай біля серця», який знімали у Вінниці. Стрічка – про війну і кохання. Про те, як трагічні події на «пекельному» Сході врятували сім’ю. Ігор Волков та Лілія Нагорна – головні герої. За сценарієм, у них є донька Зоряна. Саме подарована нею квітка батькові стає оберегом і важливою художньою деталлю. Режисер - Василь Медяний. 

Вiнниця.info

Теги: кіно 
Матеріали по темі