Місто

У Вінниці зробили «трамвай майбутнього»

3 вересня 2015, 11:15

 3 вересня у Вінниці презентували «трамвай майбутнього», який працівники Вінницької транспортної компанії створили на базі вагону КТ-4SU. Транспортна компанія змінила дизайн вагону, обладнали його системою керування чеської компанії Cegeleс. Дане обладнання допомагає зекономити 40% електроенергії.

У новому трамвайному вагоні є система кондиціонування, світлодіодне освітлення, зручні сидіння та Wi-Fi. Окрім того, трамвайний вагон обладнано 7 відеокамерами: чотири - в салоні, дві для зовнішнього спостереження, замість дзеркал, одна як відео реєстратор в кабіні водія.

Як розповів в.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов, новий трамвай вінничани побачать на День міста, але на маршрут він вийде у жовтні місяці.

«5 вересня Вінницька транспортна компанія подарує вінничанам фактично новий, сучасного вигляду трамвай. Але виїде він на постійний маршрут через місяць, тому що ще не провели всі відповідні регламентні роботи щодо обладнання, сертифікації і так далі. На початку жовтня вінничани зможуть користуватися цим трамваєм.

Цей перший трамвай буде їздити на всіх маршрутах, щоб всі могли ним скористатись і відчути цю красу, яку зробив колектив Вінницької транспортної компанії», - розповів С. Моргунов.

Також за словами Сергія Моргунова, ВТК планує модернізувати ще три трамваї.

«Наступний трамвай буде на три вагони, буде виготовлений повністю новий вагон - низькополий, який дозволить людям з обмеженими фізичними можливостями користуватися цим транспортом. Це взагалі буде ноу-хау», - повідомив С. Моргунов.

Модернізований трамвай обійшовся міському бюджету 3,6 млн. гривень. За словами директора Вінницької транспортної компанії Миколи Форманюка, модернізація діючого трамвайного парку є доцільною, адже виробництва вузькоколійних трамваїв в Україні немає, а вартість нового чеського трамваю сьогодні на ринку складає від 25 до 60 мільйонів гривень.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: трамвай новий 
Матеріали по темі