Культура

У Вінницькій галереї "Інтершик" згадують Артинова

23 липня 2010, 17:00

У вінницькій галереї «ІнтерШик» з 22 липня по 8 серпня проходить виставка «Вінниця очима Артинова, Артинов очима вінничан», яка приурочена до 150-річчя від дня народження Григорія Артинова, першого головного архітектора міста Вінниці.

На виставці представлені як архівні документи та фотографії Вінниці за часів діяльності Г.Артинова, так і фото сучасної Вінниці, загалом до 60 світлин.

Виставка проходитить ще до одного знакового ювілею - 110 річниці початку виконання Г.Артиновим обов'язків архітектора міста Вінниця.

Головний архітектор Вінницької області та ініціатор відзначення ювілейної дати Сергій Царенко під час відкриття виставки зазначив, що Г.Артинов застосовував у своїй роботі не просто варіації на теми архітектури модерну, який на той час був «міжнародним стилем», а й історичні стилізації. «Наприклад, неоготика, причому засобами доволі скупими та скромними – це фактично цегляні деталі. Ці стилізації вони дозволяють зрозуміти яким чином він виділяв із надбань минулого самі характерні риси й ознаки - він це робив блискуче і дуже вдало. На його роботах можна вивчати деяку стилістику або деяку стилізацію рубежу 19-20 століття», - розповів С.Царенко.

Як повідомляв УНІАН, за розпорядженням голови Винницької обласної державної адміністрації Миколи Джиги в 2010 році Вінницька область відзначить 150-річчя з дня народження Григорія Артинова. За розпорядженням незабаром буде відкрито оновлену пам’ятну дошку по вул. Архітектора Артинова.

Також в рамках ювілейної дати буде підготовлено та випущено друковану продукцію (ілюстровані буклети, повнокольоровий друк зображень архітектурних творів, бібліографічний покажчик про архітектора та інше).

  

  

 


 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі